Yükleniyor...

Doge’nin En Büyük Rakibi Shiba Inu (SHIB) Nedir? Nasıl Alınır?

Bu rehber içeriğimizde bir yıldan daha kısa bir süre önce piyasaya sürülen ve adını köpek ırkı Shiba Inu'dan alan krito para SHIB'e yakından bakacağız.

Shiba Inu 1019x573 1

Bu rehber içeriğimizde bir yıldan daha kısa bir süre önce piyasaya sürülen ve adını köpek ırkı Shiba Inu’dan alan krito para SHIB’e yakından bakacağız. Dogecoin katili olarak kripto para topluluğunda son birkaç ayda büyük bir popülariteye ulaşan Shiba Inu nedir, Shiba Inu coin fiyatı, Shiba coin kaç TL, Shiba coin geleceği, Shiba Inu coin geleceği gibi en çok merak edilen konulara bu rehberde değineceğiz. Öncelikle Shiba Inu coin kaç TL ve kaç dolardan işlem görüyor buna bir bakalım.

Serbest piyasada 1 Shiba Inu fiyatı 0.000635 TL TL‘dir. Ayrıca 1 Shiba Inu 0.000019 $ dolardır. 1 Shiba Inu karşılığında 0.000635 TL Türk Lirası veya 0.000019 $ dolar alınabilmektedir.

Shiba Inu başlangıçta oldukça düşük fiyatlardan işlem görse de özellikle Elon Musk ve Reddit etkisi sonrasında hızla popülerleşti ve önde gelen birçok kripto para borsasında listelenmeyi başardı. Özellikle Binance, OKEx, Huobi Global, BitMart, Gate.io ve KuCoin gibi önemli borsaların SHIBA’yı listelemesiyle meme tabanlı kripto para birimi bir anda çok geniş kitlelere ulaşarak milyarlarca dolarlık değerlemeye ulaştı.

elon musk shiba inu shib token

SHIB’nin arkasındaki fikir, teoride %100 merkezsiz ve topluluğu tarafından yönetilen bir kripto para birimi yaratmaktı. Shiba Inu Ethereum tabanlı bir kripto para birimiyken Dogecoin ise Bitcoin tabanlıdır.

Gamestop, Dogecoin ve diğer spekülatif varlıkların meteorik yükselişinden sonra, yeni kripto projeleri bu trendden yararlanmaya çalışıyor.

Dogecoin’in esinlendiği ve logosunda resmine yer verilen Shiba Inu türünün adını taşıyan SHIBA adlı yeni bir token, kendisini “Dogecoin katili” olarak adlandırıyor. Ancak Shib meşru bir proje mi, yoksa trendlerden ve şüphesiz yatırımcılardan yararlanmak isteyen başka bir altcoin mi?

Shiba Inu’nun Tarihçesi

Halihazırda zaten garip olan kripto para dünyası, Shiba Inu’nun gelişiyle daha da garipleşti. Bir anda dünyanın en popüler kripto para birimleri arasında 49. sırada yer alıyor.

2020 yılının Ağustos ayında Ryoshi adında anonim bir kişi tarafından başlatılan Shiba Inu, Dogecoin için bir meydan okumaydı. Shiba Inu coin adını Dogecoin’in maskotu Shiba Inu cinsi köpekten alıyor.

shib binance

Diğer birçok kripto para birimi gibi, Shiba Inu da Ethereum blockchain’inde yer alıyor. Ryoshi, 1 katrilyon token tedarikiyle Shiba Inu’yu kullanıma sunuyor. Ryoshi daha sonra tokenlerin yarısını Uniswap adı verilen merkezsiz finans protokolünde kilitledi ve diğer yarısını da tedarikten kaldırmak amacıyla Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’in cüzdanına yolladı. Daha sonra Vitalik Buterin bu SHIB’lerin bir kısmını COVID-19’un yayılmasını önlemek için Hindistan’a bağışladı. Bu en büyük kripto para bağışı olarak tarihe geçti.

Her ne kadar 2021 yılında büyük bir popülariteye ulaşsalar da şu sıralar kötü günler geçiriyor. Ancak ilerleyen süreçte DOGE benzeri kripto para birimlerinin popülaritelerini sürdürüp sürdüremeyeceğini hep birlikte göreceğiz.

Shiba Inu ile Dogecoin Arasındaki Farklar

Dogecoin, Bitcoin ile aynı teknoloji kullanılarak geliştirilmiştir. Shiba Inu token’ları ise Dogecoin‘in aksine Ethereum ağında geliştirilmiştir. Shiba Inu gibi takas edilebilir token’lar, ERC-20 token’larıdır ve benzersiz token’lar (NFT’ler), ise Ethereum platformunun ERC-721 jeton standardını kullanıyor.

SHIB token resmi web sitesinde belirtildiğine göre, kullanıcıların milyarlarca hatta trilyonlarca token tutmasına izin veriyor. Shiba Inu’nun web sitesine göre daha fazla güncelleme ilerleyen günlerde gelecek ve Shiba Inu ilerleyen günlerde farklı özellikler duyurabilir.

Doge’nin En Büyük Rakibi Shiba Inu (SHIB) Nedir? Nasıl Alınır?

En popüler kripto para birimlerinden biri olan Shiba Inu nedir, nasıl alınır, Shiba Inu hangi kripto para borsalarında listeleniyor konularına detaylı bir şekilde değineceğiz.

Shiba Inu birçok kripto para borsasında listeleniyor. Bu nedenle SHIBA Binance, Crypto.com, Atomic Wallet ve KuCoin gibi farklı alım satım platformu üzerinden satın alınabilir. Bununla birlikte Uniswap gibi merkezsiz kripto para borsaları üzerinden de Shiba Inu (SHIB) satın almak mümkün.

Shiba Inu Coin Nasıl Satın Alınır?

Shiba Inu coin almanın en kolay yollarından biri de Binance’tir. Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance aracılığıyla birkaç tıklama yaparak kolaylıkla Shiba Inu Coin satın alabilirsiniz. Shina Inu satın almak için şu adımları izlemeniz gerekiyor:

1. Öncelikle bir Binance hesabı oluşturun ve KYC doğrulamasını tamamlayın.

2. Sonrasında hesabınıza havale/EFT veya kripto para göndererek bakiye yükleyin.

3. Shiba Inu coin’i birçok paritede satın alabilirsiniz. Bu işlem çiftlerinden terciherinize en uygun olanını seçin.(SHIB/BTC, SHIB/USDT vb. gibi.)

4. Binance web sitesinde Piyasalar > Spot Piyasalar kısmından arama yerine SHIB yazarak dilediğiniz pariteyi seçebilirsiniz.

5. Son adımda yapmanız gereken miktar veya fiyat bilgisi girerek satın alma işlemini tamamlamak.

Evet! Hepsi bu kadar, sadece birkaç adımda kolaylıkla Shiba Inu coin satın alabilirsiniz.


Shıba Inu Gelecek Vaat Ediyor Mu?

Shiba Inu fiyat tahminleriyle ilgileniyorsanız, doğru yerdesiniz. Rehberimizin bu bölümünde Bu bölümünde önde gelen analistlerin Shiba Inu’ya ilişkin öngörülerine yer vereceğiz. Shiba Inu’yu ayrıntılı olarak ele alacak, popüler kripto paranın gelecekteki görünümünü tartışacağız.

Öncelikle Shiba Inu nedir? Shiba Inu, Ağustos 2020’de ‘Ryoshi’ adlı bir kişi veya grup tarafından oluşturulan bir kripto para birimidir. Shiba Inu, Dogecoin’in logosundaki Shiba Inu cinsi köpekten ilham alıyor ve Dogecoin Killer lakabıyla tanınıyor.

Çok kısa bir süre önce piyasaya sürülen Shiba Inu, üçüncü parti ödeme sağlayıcısıyla kurduğu ortaklık nedeniyle Amazon, eBay ve Walmart’ta ödeme yöntemi olarak kullanılabiliyor. Gelecekte de bu tarz ortaklıkların sayısının artması bekleniyor.

shiba 1

SHIB fiyatı, 10 Mayıs’ta Tesla (TSLA) CEO’su Elon Musk’ın Saturday Night Live televizyon programında bahsetmesi sonucunda hızlı bir şekilde yükselerek tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Önde gelen analistler, ilerleyen süreçte SHIBA’nın yeniden bu tarz agresif yükselişler yaşayabileceğini düşünüyor.

Shiba Coin Geleceği

Dogecoin benzeri kripto para birimleri son dönemin en popüler konu başlıklarından biri. Ancak bu kripto para birimlerinden bazıları sadece ekosistemdeki trendden yararlanarak fiyatlanırken diğerleri ise faydalı ürünler sunabiliyor.

Önde gelen analistlere göre SHIBA yükseliş eğilimini sürdürebilirse, SHIB 2022’nin sonunda 0,0009 dolara ulaşacak. Ayrıca, 2022’nin ilk yarısı 0,000095 dolara kadar hızlı bir büyüme gösterecek. Ardından yükseliş yavaşlayacak, ancak büyük düşüşler beklenmiyor. Kurulan ortaklıklarla birlikte SHIBA’nın pozitif trendini sürdürüp sürdüremeyeceğini hep birlikte göreceğiz

Shiba Coin Hangi Borsada Bulunur?

Büyük bir popülariteye ulaşan Shiba Inu (SHIB) halhazırda birçok kripto para borsasında listeleniyor. Shiba Inu’nun listelendiği popüler kripto para borsaları şu şekilde: Binance, Huobi Global, Gate.io, KuCoin, FTX, Poloniex, OKEx.

Bir sonraki bölümde Shiba Inu nasıl alınır konusuna değineceğiz.


shiba

Shiba Coin Nasıl Alınır?

Shiba Inu almak için ilk olarak yukarıda yer alan kripto para alım satım platformlarından risk iştahınıza ve kullanım alışkanlıklarınıza en uygun olanı seçmeniz gerekiyor. Biz bu rehberde Binance örneği üzerinden ilerleyeceğiz. Öncelikle Shiba Inu satın almak için Binance borsası üzerinden bir hesap oluşturmanız ve KYC doğrulamalarını gerçekleştirmeniz gerekiyor. Sonrasında izlemeniz gereken adımlar şu şekilde:

1- Hesabınıza havale/EFT veya kripto para yatırarak bakiye ekleyin.

2- Sonrasında Piyasalar > Spot Piyasalar adımlarını izleyerek “Coin Adı Ara” kısmına SHIB yazarak ekranda beliren seçenekler arasından en uygun olanını seçerek ilerleyin.

3- Sonrasında miktar ve fiyat bilgilerini girerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Hepsi bu kadar birkaç adımda kolaylıkla SHIBA coin satın alabilirsiniz.

Shiba Inu (SHIB) coin ile ilgili merak edilen soruların yanıtlarını Shiba Inu yorumları, Shina coin son dakika gelişmeleri, Shiba Inu coin analizleri ve altcoin haberlerini Coinkolik üzerinden takip edebilirsiniz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner