Yükleniyor...

Memecoin’ler kara listede: WIF için büyük tehlike!

Solana memecoin'i Dogwifhat (WIF), geçtiğimiz hafta yüzde 38'lik bir düşüş yaşayarak yatırımcısını endişelendirdi.

bitcoin-grafik

Solana memecoin’i Dogwifhat (WIF), geçtiğimiz hafta yüzde 38’lik bir düşüş yaşayarak yatırımcısını endişelendirdi.

23 Haziran’da Dogwifhat’ın piyasa değeri 12 saatlik bir süre içinde yüzde 9 düşüşle 1,60 milyar dolara geriledi Kripto trader’ı lockgraze, 23 Haziran tarihli bir gönderisinde, “Birçok kişi WIF’in birikim bölgesinde olduğundan bahsediyor, ancak grafiği kontrol ettim ve herhangi bir birikim yok” diye yazdı.

dogwifhat WIF memecoin

WIF, vadeli işlemlerdeki veriler ile dikkat çekti

Dogwifhat, piyasa değeri bakımından dördüncü en büyük memecoin olmaya devam ediyor. CoinMarketCap verilerine göre WIF son yedi gün içinde yüzde 38 düşüşle 1,62 dolardan işlem görüyor.

Fiyat düşüşü, görünüşe göre vadeli işlem yatırımcılarının Dogwifhat’e short yönlü işlem açmaktan kaçınmasına neden oldu. CoinGlass verilerine göre, borsalardaki tüm ödenmemiş veya henüz ödenmemiş Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin toplam değeri olan Açık Pozisyon (OI), aynı dönemde yüzde 25 düşüşle 209,64 milyon dolara geriledi.

İki gün önceki fiyatına göre yaklaşık yüzde 13 oranında toparlanarak 1,81 dolar seviyesine ulaşırsa, short pozisyonlardaki yaklaşık 13,53 milyon dolar silinecek. Son birkaç ayda bu duygu önemli ölçüde değişti; Dogwifhat’ın fiyatının 3 dolardan işlem gördüğü sırada üç katına çıktı.

14 Mart’ta WIF ilk kez 3 dolar sınırını aştığında, BitMEX’in eski CEO’su ve Maelstrom’un şu anki baş yatırım sorumlusu Arthur Hayes, Solana merkezli memecoin’in 10 dolara yükseleceğini öngördü. Hayes, 14 Mart X gönderisinde “Ben 10 dolara kadar sayarken şapka takılı kalıyor” demişti.

En çok düşüş memecoin’lerde geldi

CoinMarketCap’ten alınan verilere baktığımızda son 24 saatin en çok değer kaybeden kripto paraları ağırlıklı olarak memecoin’ler oldu. Base ağının en popüler memecoin’i BRETT yüzde 12,15 köpekli memecoin’lerin önemli ismi FLOKI yüzde 11,11 Ethereum ağının şu an için lider memecoin’i PEPE yüzde 10,68 Solana ağının ise tanınan yüzü BONK kısa sürede yüzde 9,50 düşüş yaşadı.

Ünlülerin akın etmesiyle birlikte son günlerde aşırılık evresine giren memecoin’ler, piyasanın bu geri çekilmesinden iyi bir ders almış gibi görünüyor.

WIF memecoin kripto para

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner