Yükleniyor...

Dolandırıcılar 117 Milyon Dolar Değerinde Ethereum’u (ETH), Borsalara Aktarmaya Çalışıyor

Kripto para tarihindeki en meşhur dolandırıcılıklardan birinin arkasındaki dolandırıcılar,  çalınan büyük miktardaki Ethereum’u (ETH) gizlemek için çok çalışıyor.

Ethereum ETH 2

Kripto para tarihindeki en meşhur dolandırıcılıklardan birinin arkasındaki dolandırıcılar,  çalınan büyük miktardaki Ethereum’u (ETH) gizlemek için çok çalışıyor.

Aklama İçin 4.967 Adres Kullanıldı

Kripto para araştırmacısı Frank, 2.9 milyar dolarlık PlusToken Ponzi şemasının kurucularının harekete geçtiğini ve ETH depolarını mikserler (karıştırıcı) aracılığıyla değiştirdiğini söylüyor.

“Şu anda, PlusToken beş kez işlemlerini saklamaya çalıştı ve bunun için 4.967 adres kullandı. Bunların 3.813’ü artık 2 ila 998 ETH arasında sıfır olmayan bir dengeye sahip. Ortalama olarak, şu anda bu adreslerde 140 ETH var. Bunlar oldukça büyük meblağlar, bu yüzden karıştırma işlemine devam edeceklerini söyleyebiliriz.”

Mixing işlemleri daha anonim hale getirir, bir kullanıcının kripto varlıklarını bir sürü başka parayla karıştırır ve daha sonra cüzdan hedeflerini ayırmak için daha küçük birimler gönderir. Bu işlem, meşru kripto kullanıcılarının gizliliğini sağlamak için tasarlanmıştır ancak suç faaliyetlerinin de gizlemesine olanak tanıyabilir.

533.820 Ethereum’un (ETH) İzi Kaybedilmeye Çalışılıyor

Frank’e göre, PlusToken aldatmacasına bağlı ETH, daha küçük bir para birimi göndermek için yaklaşık 5.000 adres kullanırken beş kez karıştırıcıdan geçti. Şu anda ortalama 140 ETH depolayan 3.813 adres olduğunu söylüyor, bu da dolandırıcıların 117.4 milyon dolar değerinde 533.820 ETH’yi taşımaya çalıştığı anlamına geliyor.

Kripto para araştırmacısı, mixing işleminin devam etmesini bekliyor ve suçluların ETH içeren daha fazla cüzdan kullanmayı planladıklarını, böylece kuşku uyandırmadan borsalar yoluyla depolamayı tasfiye edebileceklerini söylüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner