Yükleniyor...

Dolandırıcılık Uyarısı: Metamask’ı Taklit Eden Bir Token Piyasaya Sürüldü!

Ethereum tabanlı token MASK, Metamask'ın yönetişim varlığı değil, bir tür dolandırıcılık.

scam

Ethereum tabanlı token MASK, Metamask’ın yönetişim varlığı değil, bir tür dolandırıcılık.

Birden fazla kripto para meraklısı, popüler cüzdan MetaMask’ın merakla beklenen yönetişim token’ını taklit eden token MASK’ın piyasaya sürüldüğünü bildirdi.

Dolandırıcıların Hedefi Ethereum Topluluğu

Bugün, Ether sahipleri yeni bir dolandırıcılıkla karşı karşıya kaldı. Yalnızca satın alabileceğiniz ancak satmaya çalıştığınızda satamadığınız bir tür token dolandırıcılığı bildirilmeye başlandı. Dolandırıcılık, MetaMask’ın henüz yayınlanmayan yönetim token’ı MASK’ın kimliğine bürünüyor.

Twitter kullanıcısı @lindyape, 22 ETH karşılığında MASK satın alan ve herhangi bir fiyata satamayan bir Ether sahibinin işlem geçmişinin ekran görüntüsünü paylaştı.

Etherscan’a göre, bu dolandırıcılığın net kurbanı sayısı 400’e yakın olabilir.

Kripto meraklısı @cobynft, MASK token’ının popüler DeFi uygulaması DexTool’da doğrulama rozetini nasıl almayı başardığını açıkladı. Bilgisayar korsanları, web sitesinde yer alan token açıklamasına kötü amaçlı kod enjekte ederek, WETH/MASK çiftinin yanına mavi bir “Doğrulandı” rozetinin görüntülenmesine neden oldu. İnsanlar da buna güvenerek alım yaptı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner