Dolar Kuru, Günü Yüzde 7'lik Bir Yükseliş ile Geçiriyor! • Coinkolik
Yükleniyor...

Dolar Kuru, Günü Yüzde 7’lik Bir Yükseliş ile Geçiriyor!

Dolar kuru, günü yüzde 7'ye yakın bir yükseliş ile geçirerek, 23,05 TL'den işlem görüyor.

Dolar TL kuru

Dolar kuru, günü yüzde 7’ye yakın bir yükseliş ile geçirerek, 23,05 TL’den işlem görüyor.

ABD’nin enflasyon karşıtı ekonomik hamleleri ve küresel çapta yaşanan gelişmeler, resesyon ve piyasada sıkışma endişelerini gündeme getirmişti. Türkiye tarafında da dolar tarafında yaşanan gelişmeler dikkat çekiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Seçim dönemini atlatan Türkiye’de, Dolar/TL paritesindeki yükseliş devam ediyor. Dün ortalama 21,50 TL seviyesinde olan dolar kuru, bugüne keskin bir yükseliş ile başladı. Dolar, yüzde 7’ye yakın bir yükseliş ile 23,05 TL seviyelerinde hareket ediyor.

Dolar/TL Paritesinde Yükseliş

Güne güçlü bir yükseliş ve yeni rekor ile başlayan dolar kuru, volatil bir hareket sergiliyor. Bu hareketlilik, piyasanın da gündeminde yer alıyor.

Dolar kurunda son iki haftadır yaşanan artış, bu sabah yüzde 7 seviyesine ulaştı. Geçtiğimiz günü ortalama 21,50 TL seviyesinde geçiren dolar kuru, bugün 23,15 TL’ye ulaştı.

Ayrıca dolar kuru, geçtiğimiz ay 19,50 TL seviyesinde hareket ediyordu. Bankalarda dolar alım satımında oynaklık da devam ediyor. Bazı bankalar 23,75 TL seviyesinde dolar satışı gerçekleştirirken, 22,50 TL’ye yakın seviyelerden alım yapıyor. VakıfBank tarafında ise 1 dolar almak isteyen bir müşteri, 24,37 TL ödüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x