Yükleniyor...

BinaryX, Yapay Zeka Destekli Oyununa Odaklandı

BinaryX, AiGC Labs ile birlikte, metaverse üzerindeki ilk sanal gerçeklik ve yapay zeka destekli oyununu geliştirecek.

BinaryX proje

BinaryX, AiGC Labs ile birlikte, metaverse üzerindeki ilk sanal gerçeklik ve yapay zeka destekli oyununu geliştirecek.

GameFi alanına odaklanan BinaryX, yapay zeka tabanlı sanal gerçeklik oyunları konusunda hamle yaptı. BinaryX, AiGC Labs ile anlaşmalar yaptığını bildirdi. Anlaşma neticesinde BinaryX, bu türdeki ilk oyununu oluşturacak.

BinaryX, Oyun Sektörüne Yeni Bir Soluk Getirmeyi Hedefliyor

BinaryX, AiGC Labs ile yürüttüğü iş birliği sonucunda, hem sanal gerçeklik (VR) hem de yapay zeka içerik üretimini (AIGC) ele alacak. Popüler GameFi projesi, VR ve AIGC ile harmanlandığı ilk VR oyununun lansmanına hazırlanıyor.

BinaryX ekibi, oyunun detayları hakkında tam bir açıklamada bulunmadı. Ancak BinaryX, oyunun Doğu Asya bölgesindeki kahramanlardan ve karakterlerden esinlenen zengin bir evrende geçeceğini aktardı.

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan BinaryX Büyüme Başkanı Rudy, şunları söyledi;

VR ve AIGC teknolojilerindeki son girişimimizi açıklamaktan inanılmaz heyecan duyuyoruz. Web3 oyun endüstrisinde inovasyonun sınırlarını zorlamaya devam ederken bu, şirketlerimiz için önemli bir dönüm noktası. Ortaklarımızla birlikte ekibimiz, oyun deneyimini yeniden tanımlayacak ve oyuncuları daha önce hiç olmadığı kadar büyüleyecek bir oyun yaratmak için yetenek ve özveri harcadı. Oyunu yakında oyuncularımıza sunacağımız için heyecanlıyız.

Yapılan iş birliği ve açıklanan proje, dikkat çeken bir zamanda geldi. Daha önce Apple, Worldwide Developers Conference etkinliğinde Apple Vision Pro’yu tanıtmıştı.

Oyun Tasarımında ChatGPT ve GameGPT Rüzgarı

BinaryX ekibi, ChatGPT ve GameGPT aracılığıyla, oyuna yönelik denemelerde bulunduklarını açıkladı. Bu denemeler, karakterler oluşturmayı ve oyun için ilgi çekici anlatıları hazırlamayı kapsıyor.

Yapay zekanın hızla gelişmesi ve küresel çapta benimsenmeye başlaması, BinaryX’in de dikkatini çekti. BinaryX, geliştirdiği oyununda yapay zeka rüzgarına yer veriyor. Yapay zeka, proje ekibinin oyundaki dünya inşasına ve çevre düzenini oluşturmaya katkı sağladı.

Ayrıca BinaryX, AiGC Labs ile yürüttüğü yapay zeka destekli VR oyununun yanı sıra, ayrı bir yapay zeka destekli oyun üzerinde de çalışıyor. BinaryX, bu oyunu yıl bitmeden piyasaya sürmeyi planlıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner