Yükleniyor...

Dolar Kurunda Düşüş Devam Edecek mi? Dev Bankadan Dikkat Çeken Dolar Tahmini

Dolar/TL kuru dün günü 7.

dolar tl kuru

Dolar/TL kuru dün günü 7.38 seviyesinde kapatmıştı. Kur bugün sabah saatlerinde de yine aynı seviye civarlarında işlem görmeye devam etti. Dolar/TL kuru yazının yazıldığı sırada da yatay seyrini sürdürüyor.

Bilindiği üzere dolar 2020 Kasım ayında Türk Lirası karşısında 8.58 seviyesine kadar yükselmiş ve rekora imza atmıştı. Fakat daha sonra alınan önlemler ve faiz kararıyla beraber dolar 7.30 seviyesinin altına kadar geri çekildi.

HSBC’den Dolar Tahmini Geldi

İngiltere merkezli dev banka HSBC yaptığı bir değerlendirmede Türk Lirası’nın dolar karşısında değer kazanacağını açıkladı. Bloomberg HT’nin haberinde; HSBC’nin hazırladığı raporda dolar/TL’de hedefin 7.10 seviyesi olduğu dile getirildi. HSBC bu hedefin tarihini ise 2021 yılının sonu olarak belirledi. Bankanın tahminlerine göre gerekli adımlar atılmaya devam edilir ve normalleşme sürecine geçilebilirse dolar kuru 6.50 TL’ye kadar geri çekilebilecek.

Dolar/TL kuru yazının yazıldığı sırada 7.36 seviyesinden işlem görüyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner