Yükleniyor...

Dolar Rezervleri Bitcoin’in (BTC) Hakimiyet Oranını Aştı

Bitcoin'in hakimiyeti %61 oranına düştü, bu bir yıldaki en düşük seviyededir ve daha fazla düşebilir.

660 1280x800

Bitcoin’in hakimiyeti %61 oranına düştü, bu bir yıldaki en düşük seviyededir ve daha fazla düşebilir.

Ethereum’un ise Bitcoin’e karşı değer kazandı ve dolar karşısında önemli ölçüde de değer kazanıyor.

Ancak kendi bölgesinde dolar dünya genelindeki tüm para rezervlerinin %61,99’una sahip ve şu anda 6,8 trilyon dolara yaklaşıyor. Yani Bitcoin’in hakimiyeti 216 milyar dolarda %3.17 ve tüm kripto paralarınki 356 milyar dolarla yaklaşık %5 seviyesinde bulunuyor.

IMF’den alınan bu verilere göre Euro %20 seviyesinde ve bu özellikle Avrupa bölgesinde gerçek bir alternatif haline geliyor.

Ülkelerde Durum Ne?

Çin, dolar rezervlerini şu anda 3,2 trilyon dolara yaklaştırdı ve ABD tahvilleri de biraz artarak 1,1 trilyon dolara yükseldi.

Dolar rezervlerinin en büyük sahibi Çin ve yakın zamanda 55 milyar dolar daha ekledi.

Japonya ekonomisi 5 trilyon dolar ile Almanya’nın 4 trilyon dolarlık GSYİH’sından daha fazla olan ikinci en büyük ülke.

İsviçre, satmak için dolara ihtiyaç duyan bu küçük ülke ile üçüncü konumdadır, çünkü insanlar para birimlerini dünyadaki tek hisse senedi işlem gören merkez bankası tarafından yönetilmektedir.

Sonuç olarak, herkes dolar istiyor ve USD görünüşe göre geleneksel finansın Bitcoin’i iken, ETH de Euro gibi görülebilir; bu da ETH’nin kripto pazar payının %20’sine ulaşması gerektiği anlamına geliyor.

Yuan ise daha çok Dogecoin’e benziyor, sermaye kontrolleri ve böylesi korumacı önlemlerle istedikleri gibi manipüle ettikleri bir şaka para birimi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner