Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Dolara Endeksli Kripto Para Birimi Tether Düşüşe Geçerse Bitcoin'e Ne Olabilir?

Dolara Endeksli Kripto Para Birimi Tether Düşüşe Geçerse Bitcoin’e Ne Olabilir?

ABONE OL:google-news

Tether (USDT), 1:1 oranında dolar tarafından desteklenen bir stabilcoin’dir. Ana firmaya göre USDT, değer açısından ABD doları ile her zaman 1’e 1 oranını koruyacak ancak Tether yıllar boyunca, özellikle de desteklenen dijital varlıkla ilgili iddiaları nedeniyle muazzam miktarda eleştiri aldı. Dolar ve başarısız denetim girişimleri de bunu destekledi.

2017 yılında, şirketin yaklaşık 31 milyon dolar değerinde USDT için hacklendiği ve bir hard fork yapılması gerektiği iddia edildi. En büyük skandal, Tether ve Bitfinex’in 850 milyon dolarlık devasa bir zararı gizlemekle suçlandığı zaman oldu. İddiaya göre Bitfinex, eksik boşluğu kapatmak için Tether’den 700 milyon dolar değerinde bir kredi aldı.

Şaşırtıcı bir şekilde Tether, fiilen 1:1 oranında dolara sabitlenmediğini kabul etti. Şirket açıklamasını şu şekilde değiştirdi:

“Her Tether, geleneksel para birimi ve nakit benzerlerini içeren rezervlerimizle her zaman% 100 desteklenir ve zaman zaman, Tether tarafından üçüncü şahıslara verilen ve bağlı kuruluşları da içerebilir.  Her bir Tether aynı zamanda 1’e1 dolara sabitlenmiştir, bu nedenle 1 USD ₮ Tether tarafından her zaman 1 USD olarak değerlendirilir.”

Bu temelde, Tether’in her zaman %100 ‘bir şey’ tarafından desteklendiğinden, ancak bir şeyin sadece ABD doları olmadığı anlamına gelir.

Factor Report’un yazarı ve yayıncısı Peter Brandt, kısa süre önce Tether’in Twitter üzerinden ‘gerçekleşmeyi bekleyen bir kaza’ olduğunu söyledi.

Tether Düşüşe Geçerse Bitcoin’e Ne Olabilir?

Tether en son düşüşe geçtiğinde Bitcoin gerçekten yükseldi, neden? Buradaki fikir, Tether’in çökmesinin Bitcoin ve diğer kripto paraları otomatik olarak yukarı iteceği ki insanlar Tether’den herhangi bir fiyata kurtulmaktadır. Esasen sadece ‘stabilcoin’den kurtulmak için herhangi bir fiyattan Bitcoin satın alıyorlar.

Kısa vadede, USDT’nin düşüşü aslında o kadar da korkunç olmayabilir ancak uzun vadede, diğer sabit paralar halihazırda geliştirildiği ve var olduğu için kripto para piyasası üzerinde kesinlikle önemli bir etkisi olmayacak.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Kaynakzycrypto
Türkan Babacan
Türkan Babacanhttps://www.coinkolik.com
Uzun yıllardır İngilizce dilinde çevirmenlik, tercümanlık, bakanlıklarda proje danışmanlıkları yapan Türkan, aynı zamanda iyi düzeyde İspanyolca da bilmektedir. Hukuk fakültesi mezunu olan Türkan; çok yönlü olmayı sevmekte, bir süredir de kripto para birimleri alanında uzmanlaşmaya çalışmaktadır. Bu disiplinleri birleştirerek bilişim hukuku üzerine bir yüksek lisans eğitimi hedeflemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar