Yükleniyor...

Dominans düşüşü Solana’ya (SOL) yaradı!

Bitcoin (BTC) dominansının gevşemesiyle birçok altcoin'de yükseliş gözlemlendi, Aralarında en çok dikkat çeken isim ise Solana (SOL) oldu.

sol

Bitcoin (BTC) dominansının gevşemesiyle birçok altcoin’de yükseliş gözlemlendi, Aralarında en çok dikkat çeken isim ise Solana (SOL) oldu.

Kısa sürede yüzde 1,70 oranında gevşeyen BTC dominansı, altcoin’lere bahar havası getirdi. Çeşitli altcoin’ler yükseliş sergilese de, BTC’nin salınımıyla birlikte bu artışlar geçici oldu. Fakat SOL’deki yükseliş ivmesi tamamen kaybolmadı. 24 dolardan yükseliş hareketine başlayan major coin, 25 doları aşarak sıradaki direncine doğru yola koyuldu. Peki ya SOL için teknik taraf neyi gösteriyor?

Solana (SOL) grafik değerlendirmesi

22.30 dolar desteğini defalarca kez çalıştıran SOL, sonunda buradan hacimli bir tepki alarak üst direnç seviyelerini hedefledi. BTC dominansından da güç bularak yukarı yönlü hamle yapan popüler coin, 25,59 doları aştığı sürece 27,15 ve 29,13 doları hedefleyebilir. Bu süreçte Solana ekosistemindeki gelişmeler ve BTC’nin fiyat hareketleri de belirleyici olabilir.

BTC dominansının artışı, BTC’nin 28.900 dolar desteğini kaybetmesi veya ekosistemle ilgili FUD haberler, SOL fiyatını aşağı noktalara çekecektir. Bu tarz bir senaryoda takip edilmesi gereken destek bölgeleri sırasıyla 23,83 – 22,30 – 20,43 ve 19,30 dolardır.

Ekran Resmi 2023 08 15 15.13.43

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner