Yükleniyor...

Binance Connect, 16 Ağustos’ta kapanıyor

Binance Connect, 16 Ağustos'ta faaliyetlerini sonlandırma kararı aldı.

binance esnek kredi

Binance Connect, 16 Ağustos’ta faaliyetlerini sonlandırma kararı aldı.

Bir Binance sözcüsü, bu hareketin değişen pazar koşulları ve kullanıcı ihtiyaçlarına yönelik bir yanıt olduğunu ifade etti.

Binance Connect 16 Ağustos’ta faaliyetlerini sonlandırıyor

Binance Connect’in faaliyetleirni sonlandırma açıklamasının ardından merkeziyetsiz borsa Biswap, Binance Connect’in 15 Ağustos’ta kapanmasına yol açan neden olarak Binance’in sağlayıcısının destek hizmetini sonlandırmasını gösterdiği bir tweet attı.

Binance sözcüsü, şu açıklamalarda bulundu:

“Binance olarak, uzun vadeli stratejimize uygun olarak temel girişimlere odaklanmaya devam etmek için ürün ve hizmetlerimizi periyodik olarak gözden geçiriyoruz. Geçmiş altı yıl boyunca, Binance küresel bir blockchain ekosistemine dönüşerek bir borsadan daha fazlası haline geldi. Pazarın ve kullanıcı ihtiyaçlarının değişimine uyum sağlamak amacıyla iş yaklaşımımızı sürekli olarak revize ediyoruz.”

Binance Connect, aslen Bifinity adıyla 7 Mart 2022’de tanıtıldı. Bu hizmet, geleneksel finans sistemini kripto firmalarına bağlayan bir ödeme sağlayıcısı olarak hizmet verdi. Başlangıçta, Visa ve Mastercard gibi itibari ödeme yöntemleri ile 50’den fazla kripto para birimini destekliyordu. Ancak Birleşik Krallık Mali Davranış Otoritesi (FCA), Bifinity’nin NASDAQ listesinde yer alan Eqonex’e kredi sağlama konusundaki endişelerini dile getirdi.

Binance Connect ayrıca Binance Group’un denetimindeki Trust cüzdanı için yasal para ile kripto para arasında bir köprü görevi de görmekteydi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner