Yükleniyor...

Cumhuriyetçi vekillerden Prometheum çıkışı

Bazı Cumhuriyetçi milletvekilleri, SEC'e dijital varlık şirketi Prometheum'a verilen özel bir komisyoncu-bayi lisansının zamanlaması hakkında endişelerini dile getiriyor.

patrick mchenry

Bazı Cumhuriyetçi milletvekilleri, SEC‘e dijital varlık şirketi Prometheum’a verilen özel bir komisyoncu-bayi lisansının zamanlaması hakkında endişelerini dile getiriyor.

Vekillerin bu endişeleri, kriptoyu düzenlemek amacıyla çalışan milletvekillerinin gündeminde yer alıyor.

Bazı Cumhuriyetçi vekiller SEC’in Prometheum’a verdiği lisanstan dolayı rahatsız

Prometheum, SEC tarafından denetlenen Finans Sektörü Düzenleme Kurumu’ndan (FINRA) aldığı özel bir komisyoncu-bayi lisansı ile dikkat çekti. Bu lisans, dijital varlık menkul kıymetlerini saklama yetkisi veriyor. Bu gelişme, kripto düzenlemesi üzerine çalışan bazı Cumhuriyetçi milletvekilleri tarafından dikkatle izleniyor.

House Finansal Hizmetler Komitesi Başkanı Patrick T. McHenry, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler’a bir mektup yazarak, Prometheum’un lisans onayına ilişkin belgelerin teslim edilmesini istedi. McHenry, Prometheum lisansının onayının zamanlamasının, dijital varlık düzenlemeleri üzerine çalışan komitelerin tartışmalarının ortasında gelmesinin ciddi soruları gündeme getirdiğini ifade etti.

Binance US SEC

McHenry, mektubunda ayrıca Prometheum’un lisans onayının, dijital varlık menkul kıymetlerinin saklanmasının düzenlemesine gerek olmadığını gösterdiği şeklindeki endişeleri dile getirdi. Ayrıca, Prometheum’un Çin Komünist Partisi ile olan bağlantılarına dair endişeleri de dile getirdi.

Prometheum, geçmişte dijital varlık menkul kıymetlerini mevcut menkul kıymetler yasalarına uygun şekilde işleten bir kripto ticaret platformu oluşturmak istediklerini ifade etmişti. Ancak bu girişim kripto endüstrisinde tartışmalara neden olmuştu.

McHenry, FINRA Başkanı Robert Cook’a yazdığı bir mektupla da, Prometheum’un Çin Komünist Partisi ile olan bağlantılarının oluşturduğu riski değerlendirdiği adımları sordu. Milletvekilleri, ayrıca FINRA’ya Prometheum’un başvurusu ve bu tür başvuruların nasıl işlediği hakkında bilgi istediler.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner