Yükleniyor...

Donald Trump temalı memecoin’ler uçuşta: Portföy yükseliyor!

Eski Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump'ın kripto varlık değeri, özellikle de TRUMP'taki yükselişiyle 10 milyon doları geride bıraktı.

kripto trump donald

Eski Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump‘ın kripto varlık değeri, özellikle de TRUMP’taki yükselişiyle 10 milyon doları geride bıraktı.

27 Mayıs’ta blockchain firması Arkham, başkan adayı Donald Trump’ın kripto varlık portföyünün 10 milyon doları aştığını bildirdi. Portföydeki sert yükseliş, 27 Mayıs’ta tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselen MAGA ile TRUMP’ın artışıyla geldi. Arkham’a göre Donald Trump, yaklaşık 6,79 milyon dolar değerinde 579.290 TRUMP token’a sahip.

trump veri

Donald Trump temalı memecoin’lere büyük bir ilgi var

Memecoin TRUMP, Donald Trump’ın kripto onaylarının ardından geçen hafta yüzde 53 arttı. Eski ABD Başkanı, 25 Mayıs’ta “Kripto para şirketlerine ve bu yeni ve gelişen sektörle ilgili her şeye karşı çok olumlu ve açık fikirliyim” demişti. 21 Mayıs’ta Trump 2024 kampanyası, insanların kriptoyla bağış yapmaları için bir bağış toplama sayfası başlattı.

CoinGecko’ya göre TRUMP fiyatı, haberin yazımı itibarıyla 12,04 dolara ulaştığı zirveden bu yana yüzde 8,8 düşüş gösterdi. Bu gelişme, 28 Mayıs’taki erken işlemler sırasında piyasasının düşüşü nedeniyle portföyün 9,5 milyon dolara gerilemesine neden oldu.

MAGA, ABD gazilerine bağış yapmak ve çocukları korumak amacıyla Ağustos ayında başlatıldı. Eski başkanın adını taşısa da resmi olarak Donald Trump’a bağlı değil veya Donald Trump tarafından desteklenmiyor. Resmi web sitesine göre , MAGA’nın lansmanından bu yana Amerika Birleşik Devletleri gazilerine 234,75 ETH ve çocuk kaçakçılığının önlenmesine 204,5 ETH bağışlandı.

Ayrıca Donald Trump, yaklaşık 473.000 dolar değerinde MVP token’ına da sahip. MVP, Trump seçim kampanyasına ödüller sunan ve bağışları destekleyen başka bir memecoin. MVP, 17 Mayıs’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,709 dolara ulaştı fakat o zamandan bu yana yüzde 33 düşerek 0,477 dolara geldi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner