Yükleniyor...

YouTube’un ilk kedi videosu memecoin’e dönüştü: PAJAMAS’ın arkasında kim var?

2005 yılında YouTube’a yüklenen ilk kedi videosundan ilhamla piyasaya sürülen memecoin Pajamas’ın dikkat çeken bir destekçisi var:

pajamas memecoin

2005 yılında YouTube’a yüklenen ilk kedi videosundan ilhamla piyasaya sürülen memecoin Pajamas’ın dikkat çeken bir destekçisi var: YouTube’un kurucu ortağı ve teknolojiden sorumlu eski başkan yardımcısı Steve Chen. 

Konuyla ilgili 27 Mayıs’ta Cointelegraph’a konuşan Chen, haftada 80 ila 100 saatini PAJAMAS’ı desteklemeye ayırdığını söylüyor. 2005’te YouTube’a yüklenen videonun açıklamasında “Bu benim kedim Pajamas. Nick Drake’in şarkısıyla oynuyor ve dans ediyor” ifadeleri yer alıyor. 

Solana blokzincirinde ilk piyasaya sürüldüğünde PAJAMAS’a ilgi göstermediğini söyleyen Chen, X’teki (eski adıyla Twitter) takipçilerinin yoğun ısrarıyla memecoin’e yöneldiğini söylüyor. YouTube’un kurucu ortağının PAJAMAS’ın yanı sıra Tayvan merkezli startup’larda ve yapay zeka tabanlı bir borsa yatırım fonunda yatırımı var. 

“Telegram’da paramı çalmak isteyenler beni buluyor”

Web3 dünyasına daha çok dahil oldukça insanlara güvenini kaybettiğini söyleyen Chen, dolandırıcılıklardan şikayetçi: “Ne zaman Web3 dünyasından önemli biriyle tanışmak istesem, bu kişiyle konuşmamam ve buluşmamam yönünde uyaran kişiler oluyor. Telegram’da her gün paramı çalmak isteyen 25’ten fazla kişi beni buluyor.” 

Mart ayında piyasaya sürülen PAJAMAS’ın piyasa değeri Coinmarketcap verilerine göre 28 Mayıs itibarıyla 28 milyon dolar seviyesinde. Son 24 saatte yüzde 47’lik çıkış yakalayan PAJAMAS haber yazım itibarıyla 0,0301 dolardan işlem görüyor. 

YouTube’a yaklaşık 20 yıl önce yüklenen kedi Pajamas, geçtiğimiz günlerde aramızdan ayrılan Dogecoin’in (DOGE) sembolü Kabosu gibi artık hayatta değil. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner