Yükleniyor...

Friend.tech’te ayrılık sinyali: Haber etkisiyle sert düşüş!

Takma adı Racer olarak bilinen Friendtech kurucu ortağı, Base'den ayrılacağını ima etmesiyle birlikte platformun token'ında arka arkaya satışlar görüldü.

friendtech

Takma adı Racer olarak bilinen Friendtech kurucu ortağı, Base‘den ayrılacağını ima etmesiyle birlikte platformun token’ında arka arkaya satışlar görüldü.

Racer lakabıyla tanınan Friend.tech kurucu ortağı, Coinbase tarafından 2023’te başlatılan ve platformu destekleyen bir Ethereum Layer-2 ağı olan Base’den ayrılmayı ima etti. Haberin ardından Friend.tech’in token’ı yüzde 32’e yakın değer kaybederek bir dolar bandına geriledi.

Friendtech ekibinin Base ile ilişkisini eleştirdi

Racer’a göre Friend.tech ekibinin Base ile ilişkisi sağlam değil. Platformun kurucu ortağı bu düşüncesini X’te dile getirerek “Farcaster yatırımcıları, piyasaya çıktığımızda ne yaptığımızı yanlış anladıklarından dolayı bizi karalayarak aptal gibi davrandılar. Farcaster, hem ekibi hem de kullanıcılarını bize karşı doldurdu. Topluluk olarak her şeyden dışlandık.” dedi.

Buna yanıt olarak Coinbase Base’in başkanı Jesse Pollak, Friend.tech ekibinin Base ve Ethereum ekosistemlerinin belirli kısımlarından ayrı hissettiğini kabul ederek kendi diplomatik görevini teklif etti. Pollak, “Ekip, Base’den ayrılmaya karar verirse üzüleceğim, ancak saygı duyuyorum ve destekleyeceğim; bu, merkeziyetsiz ekonominin güzelliği.” diye yazdı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner