Yükleniyor...

Dorian Nakamoto, Newsweek’e Dava Açıyor

14 Mart 2014 tarihinde tüm gözler Newsweek'in flaş haberine doğru yönelmişti.

newsweeklied 620x3501

14 Mart 2014 tarihinde tüm gözler Newsweek’in flaş haberine doğru yönelmişti. Newsweek muhabiri Leah McGrath Goodman, Bitcoin’in mucidi Satoshi Nakamoto’yu bulduğunu iddia eden bir yazı yayınlamıştı.  Hatta bu kişinin Dorian Nakamoto adında biri olduğunu söylemiş ve yaşadığı yeri de afişe etmişti. CoinKolik olarak bu gelişmeyi, “Satoshi Nakamoto Bulundu (mu)?” başlıklı haberimizde paylaşmıştık.

Bu iddiaları reddeden ve bir süre basın tarafından oldukça ciddi bir şekilde rahatsız edilen Dorian Nakamoto, şimdi ise Newsweek’e dava açmak için bağış topluyor. Yasalar karşısında özel hayatına yapılan müdahaleleri belirterek Newsweek’i dava etmeye hazırlanan Dorian Nakamoto, bu dava için ise “Newsweeklied.com” isminde bir web sayfasından bağış topluyor.

Makalenin yayınlanmasından bir süre sonra, Bitcoin topluluğu Satoshi Nakamoto’nun kimliğinin önemsiz olduğunu, önemli olanın ise ortaya çıkardığı Bitcoin olduğunu tüm platformlarda savunmuşlar ve Dorian Nakamoto’ya destek olmuşlardı. Bitcoin’in tüm dünyada tanıtılmasına ön ayak olan isimlerden Andreas Antonopoulos da Dorian Nakamoto için bağış kampanyası başlattığını belirtmiş ve hatrı sayılır miktarda bağış toplanmıştı. Dorian Nakamoto, daha sonra bağış için Bitcoin topluluğuna teşekkürlerini sundu.

dorian-nakamoto-bagis

Newsweek’e dava açmanın oldukça pahalı olduğunu belirten Dorian, bağışlarda kredi kartı ve Bitcoin kabul ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner