Yükleniyor...

Draper Üniversitesi’ndeki Bitcoin Kursu Açıldı

Silikon Vadisi'nde girişimcilik alanında önemli bir yere sahip olan ve eğitimler veren Draper Üniversitesi, Bitcoin kursunu çevrimiçi olarak kullanıma sundu.

bitcoin kursu draper1

Silikon Vadisi’nde girişimcilik alanında önemli bir yere sahip olan ve eğitimler veren Draper Üniversitesi, Bitcoin kursunu çevrimiçi olarak kullanıma sundu.

Daha çok teknik olmayan konularda eğitim verecek olan kursun amacı, dijital para birimi ile ilgili eğitimleri herkese ulaştırarak Bitcoin’in finans sektöründeki potansiyelini göstermek olarak belirlenmiş. Draper Üniverstesi ücretsiz olarak sunduğu bu kurs için Bitcoin ile ilgilenen profesyoneller için oluşturulan ağ: ZapChain ile ortaklık kuruyor. Konuyla ilgili ZapChain kurucu ortağı Matt Schlicht şunları söylüyor:

“Draper Üniversitesi’nin Bitcoin kursu verdiğini öğrendiğimde, ZapChain’in de bu işin içerisinde olması gerektiğini biliyordum. Bitcoin, dünyadaki pek çok alanda inovasyonlar getirebilecek oldukça heyecan verici bir teknoloji ve bu alanda yarattığımız iş için gurur duyuyorum. Bitcoin kurusuna katılan kişilerin yaratacağı yeni ürünleri görmek için sabırsızlanıyorum.”

Bildiğimiz üzere Draper Üniversitesi’nin kurucusu Tim Draper, Silk Road Bitcoinlerini açık artırmada almasının dışında, bir çok projeye de imza atıyor ve yatırım yapıyor. Bitcoin kursu da bu projelerden biri olarak karşımıza çıkıyor ve bu kurstan Bitcoin ile henüz tanışmamış olanlar, hatta Bitcoin ile ilgili bilgilerini pekiştirmek isteyenler bile faydalanabilecekler.

Kursun içeriğine ve kursla ilgili sorular için, https://www.udemy.com/the-bitcoin-course sayfasına göz atabilirsiniz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner