Yükleniyor...

Duayen Analist: 2020 Bitcoin Yarılanması Öncekilerden Farklı

Bitcoin fiyatı düşmeye devam ediyor.

Duayen Analist 2020 Bitcoin Yarılanması Öncekilerden Farklı

Bitcoin fiyatı düşmeye devam ediyor. Bu düşüş 2020’nin Mayıs ayında gerçekleşecek ve fiyatın yükselmesinde katalizör olması beklenen yarılanma etkinliği için de umutları solduruyor.

Analistler, üçüncü yarılanmadan önce Bitcoin fiyatının gidişatından endişe duyduklarını dile getirmeye başladı. Bitcoin fiyatının geleceğinden endişe duyan isimlerden biri de duayen kripto para analisti Willy Woo.

Willy Woo, “Daha fazla volatilite (oynaklık) bekliyorum. Tek söyleyebileceğim kısa vadeli Bearish. Fiyatın geçmişteki yarılanmalardaki gibi hareket etmesini beklemeyin.” diyerek Mayıs 2020’de gerçekleşecek yarılanmanın önceki yarılanmalardan farklı olduğunu belirtti.

Woo, 2012 ve 2016’da iki yarılanma etkinliğini gören Bitcoin’deki tarihsel fiyat eğilimlerine atıfta bulundu. Analiste göre geçmişteki yarılanma etkinliklerinin öncesinde fiyat yükselmişti çünkü fiyatı boğalar kontrol ediyordu, ancak bu sefer kontrol ayılarda.

Woo bu konuda şunları söyledi:

“Bu kez 14 bin dolardan 7 bin 500 dolara döndük ve bu dump zayıf madencileri öldürüyor. Bu durum Bearish moduna katkıda bulunuyor, bu satış baskısından dolayı 6 ay boyunca mutlu olmak mümkün değil. Temelleri farklı fraktalları tekrar çizemezsiniz.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner