Yükleniyor...

Dubai Merkezli Fon, Cardano (ADA) ve Polkadot (DOT) Satın Almak İçin 750 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin (BTC) Satacak

Dubai merkezli kripto para fonu FD7 Ventures, perşembe günü yaptığı açıklamada önümüzdeki ay Cardano (ADA) ve Polkadot (DOT) satın almak için 750 milyon doların üzerinde Bitcoin satacağını açıkladı.

dubai merkezli fon cardano ada ve polkadot dot satin almak icin 750 milyon dolar degerinde bitcoin btc satacak

Dubai merkezli kripto para fonu FD7 Ventures, perşembe günü yaptığı açıklamada önümüzdeki ay Cardano (ADA) ve Polkadot (DOT) satın almak için 750 milyon doların üzerinde Bitcoin satacağını açıkladı. Her iki blokzinciri de, düşük maliyetli akıllı sözleşme dağıtımını destekleyen ve yeni geliştiricilere ölçeklenebilirlik sağlayan yüksek hızlı ağlar olarak öne çıkıyor.

Fon, çoğu Bitcoin’de olmak üzere 1 milyar doların üzerinde net varlığa sahip olduğunu söylüyor. Ancak yöneticileri, varlığın amacına hizmet ettiğini ve daha yeni blokzincirlerinin daha iyi birer yatırım olacağını söylüyor. FD7 genel müdürü Prakash Chand yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bitcoin’in ilk olması ve toplumun ona bir değer deposu olarak anlam vermesi bir yana, Bitcoin’in aslında oldukça faydasız olduğunu düşünüyorum.”

Ayrıca ekledi:

“Ethereum, Cardano ve Polkadot, “önümüzdeki birkaç yıl içinde” Bitcoin’den daha değerli olacak.”

Chand, iki projenin “yeni internet”in temeli olduğunu ve son zamanlarda bir aracıya güvenmeden eşler arası bir şekilde iş yapan yeni nesil internet girişimlerini tanımlamak için kullanılan bir terim olduğunu söyledi.

FD7’nin bu yorumunun altında ise, Cardano’nun Afrika’daki bankasız bireylerin ihtiyaçlarını karşılayan bir blokzinciri çözümü yaratma çabaları ve Polkadot’un ise Web3 projelerinden oluşan bir ekosistemi sürekli geliştirmesi yatıyor.

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson fonun bu kararı hakkında şunları söyledi:

“FD7 Ventures, ekosisteme hoş geldiniz. Herhangi bir teknik desteğe ihtiyacınız olursa bize bildirin.”

Piyasadaki sert düşüş devam ederken, Polkadot (DOT) son 24 saatte piyasa ile paralel olarak %9 düştü. Buna karşılık Cardano, %4 artışla piyasaya meydan okumaya devam ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner