Yükleniyor...

Dubai’de Bir Okul, Bitcoin ve Ethereum Ödemelerine Yeşil Işık Yakıyor

Kripto para birimlerinin piyasa değerinin 2 trilyon doları aşması, dünya çapında hükümetlerin giderek daha fazla kripto alanına ilgi göstermesine neden oldu.

dubai kripto

Kripto para birimlerinin piyasa değerinin 2 trilyon doları aşması, dünya çapında hükümetlerin giderek daha fazla kripto alanına ilgi göstermesine neden oldu. Örneğin Dubai’deki bir okul onları eğitim sektörüne getirmek için adımlar attı.

Arabian Business’ın 28 Mart tarihli haberine göre, Eylül 2022’de resmen faaliyete geçecek olan Citizens School, Orta Doğu’da Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ile yapılan öğrenim ücreti ödemelerini kabul eden ilk okul oldu. Okul, kripto para birimini otomatik olarak Birleşik Arap Emirlikleri dirhemine (AED) dönüştüren dijital bir platformla entegrasyon yoluyla ödemeleri kabul edecek.

Bu hareket, yatırımcılara güvenli ve gelişmiş bir yasal çerçeve sağlayarak sektörün büyümesini teşvik etmek amacıyla Dubai Hükümeti’nin dijital varlıkları düzenleyen ilk yasayı kabul etmesinin ardından geldi.

Citizens School’un kurucusu Dr. Adil Alzarooni, eğitim kurumunun kripto para birimlerini kabul etmeye başlama kararı hakkında şu yorumda bulundu:

“Bir süre önce, kripto para birimi, deneyimli yatırımcılar arasında yalnızca değişken bir terimdi. Bununla birlikte, bugün kripto para birimi, geleneksel finansal sistemi yeniden şekillendirerek çok daha yaygın hale geliyor.”

Ona göre kriptoya geçiş, dijitalleşme çağını daha fazla insan kucakladığından çocukların “yarının girişimcileri ve yatırımcıları olmaları” için eğitmenin bir parçası.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner