Yükleniyor...

Düğün Hediyesinde Kripto Para Devri Başladı Mı?

Bitcoin başta olmak üzere diğer kripto para birimleri, en önemli yatırım araçları haline geldi.

kripto para bitcoin dugun

Bitcoin başta olmak üzere diğer kripto para birimleri, en önemli yatırım araçları haline geldi.

Son zamanlarda altın fiyatının yükselişe geçmesi düğünlere de yansıdı. Düğünlerde kripto paralar hediye ya da takı şeklinde kullanılması yaygınlık kazanmaya başladı. Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin düğünlerinde gelin ve damada takı ya da hediye olarak kripto para verilmeye başlandı.

Endonezyalılar Kripto Para Birimlerine Yatırım Yapıyor

Geçtiğimiz aylarda Müslüman halkın çoğunlukta olduğu Endonezya’da ulusal dini konsey, kripto paraların haram ve İslam dinine göre caiz olmadığı fetvasını vermişti. Ancak hükümet tarafından desteklenen kripto paralar, Endonezyalı yatırımcılar tarafından ilgi görmeye devam ediyor. Kripto para birimleri Endonezya’daki düğünlerde hediye amaçlı kullanılmaya başlandı.

Düğünde, Damat Geline Kripto Para Hediye Etti

dugun kripto para

Bir kripto ticaret firması olan riv.co.id’de iş geliştirme müdürü olarak faaliyet gösteren Jordan Simanjuntak, geçtiğimiz günlerde dünya evine girdiği eşi Johana Dwi Utama’ya 719 milyon Endonezya Pupisi’ne denk gelen 1.11 Bitcoin hediye etti.

Damat Jordan, konuyla ilgili şu ifadelere yer verdi;

“Bu Bitcoin kripto para birimini eşime vererek, eşimin daha sonra çocuklarımız ve torunlarımıza da verilmek üzere birikimi devam ettirebileceğini umuyorum.”

2019’dan beri kripto para birikimi yaptığını dile getiren damat, artık kripto para yatırımlarını eşi ile beraber yapmaya başladıklarını da söyledi.

Damadın kendisine Bitcoin hediye etmesinden dolayı çok mutlu olduğunu dile getiren gelin Johana Dwi Utama şöyle konuştu;

“Gerçekten mutluyum. Ben de bir metaverse hayranıyım ve eşimin çalıştığı sektörde de bir metaverse coin portföyüne sahibim.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner