Yükleniyor...

Dünyaca Ünlü Futbolcudan NFT Platformuna Yatırım

Dijital futbol koleksiyonları platformu Sorare, Cuma günü yaptığı açıklamada, FC Barcelona'nın defans oyuncusu Gerard Piqué'nin non-fungible token (NFT) sitesine 4.

dunyaca unlu futbolcudan nft platformuna yatirim

Dijital futbol koleksiyonları platformu Sorare, Cuma günü yaptığı açıklamada, FC Barcelona’nın defans oyuncusu Gerard Piqué’nin non-fungible token (NFT) sitesine 4.3 milyon dolar değerinde yatırım yaptığını duyurdu. Piqué ayrıca firmaya stratejik danışman olarak katılacak.

Coindesk’in haberine göre, Sorare CEO’su Nicolas Julia şunları söyledi:

“Gerard, dünyanın en büyük spor organizasyonlarıyla en iyi anlaşmaları yapmamıza yardımcı olacak.”

Firma bir basın açıklamasında, Piqué’nin Cassius Family fonundan yaptığı yatırım ile Sorare’ye yapılan yatırımın yaklaşık 9 milyon dolara çıktığını söyledi. Hareket, Ethereum tabanlı NFT platformunda kullanıcıların Kylian Mbappé’nin dijital kartına 65.000 dolar ödeme yapmasının ardından geldi.

Bir yatırımcı olarak Piqué, daha önce spor dünyasında büyük yatırımlar yapmıştı. Kasım 2019’da o ve Kosmos’taki ortakları, Davis Cup’ın yenilenmesi için milyonlarca yatırım yapmıştı.

Julia, Piqué’nin eklenmesiyle birlikte tüm Kosmos ağından ve özellikle de Asya’daki ortaklarından yararlanacağını söyledi ve ekledi:

“Gerard, sporla etkileşim ve spordan zevk alma şeklimizde devrim yaratmaya kararlı.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner