Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Kripto Para Haberleri Dünyada Bir İlk! Seul Belediyesi Kendi Kripto Parasını Çıkarıyor

Dünyada Bir İlk! Seul Belediyesi Kendi Kripto Parasını Çıkarıyor

ABONE OL:google-news

Asya ülkelerinin büyük kısmının kripto paralara olan ilgisi malumunuz. Bu ülkeler arasında en dikkat çekeni ise şüphesiz Güney Kore.

Güney Kore’de kripto para ve Blockchain endüstrisinde yaşanan gelişmeler son derece dikkat çekici. En son Güney Kore’nin ikinci büyük şehri olan Busan, Blockchain çalışmaları için düzenlenmemiş bölge ilan edildi.

Şimdi ise Güney Kore’nin başkenti Seul Belediyesi Blockchain tabanlı hizmetini kullanıma sokuyor. Şehir yönetimi bu hizmetleri için BNK Busan Bankası ile S-Coin adında ortak bir kripto para geliştiriyor.

Geçtiğimiz yılın Ekim ayında Seul Belediye Başkanı Won Soon, şehirdeki Blockchain tabanlı kamu hizmetlerini desteklemek için 108 milyon dolarlık bir bütçe ayırdıklarını duyurmuştu. Bu bütçe ile Seul’da uygulanacak Blockchain tabanlı sistem önümüzdeki Kasım ayında uygulamaya alınacak.

Seul kent sakinleri kamu hizmetlerinden yararlanmak ve vergilerini ödemek için S-Coin’i kullanabilecekler. S-Coin kullanımı bununla da sınırlı olmayacak. Bazı sosyal desteklerin dağımı S-Coin üzerinden yapılacak ve belediye anketlerine katılanlara bedava S-Coin dağıtımı yapılacak. ZeroPay ile entegre bir şekilde çalışacak olan S-Coin’lerle alışveriş ve harcamalar yapılabilecek.

Seul Belediyesi S-Coin ile birçok bürokratik engeli ortadan kaldırmayı umuyor. Bu sayede kent sakinlerinin kamu hizmetlerine ulaşımı kolaylaşacak. Seul Belediyesi ayrıca belediye çalışanlarının maaş ve sigorta ödemelerini Blockchain sistemi üzerinden takip etmeyi planlıyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar