Yükleniyor...

Dünyanın En Büyük 5. Bankası Blockchain Ödeme Ağı Kurmayı Hedefliyor

Japon Mitsubishi UFJ Finans Grubu (MUFG), 12 Şubat’ta yayınladığı basın açıklamasında yeni Blockchain temelli ödeme sistemi başlatacağını resmen açıkladı.

Dünyanın En Büyük 5. Bankası Blockchain

Japon Mitsubishi UFJ Finans Grubu (MUFG), 12 Şubat’ta yayınladığı basın açıklamasında yeni Blockchain temelli ödeme sistemi başlatacağını resmen açıkladı. Dünyanın en büyük beşinci bankası, projeyi 2020’nin ilk yarısında piyasaya sürülmek üzere ABD içerik dağıtım adı Akamai ile ortaklaşa olarak çalışma yapacak.

Ödeme Hizmetleri Sağlanacak

“Küresel Açık Ağ” olarak adlandırılan platform, MUFG’nin ödeme endüstrisinin giderek daha rekabetçi Blockchain ödemeler pazarındaki konumunu güçlendirecek. MUFG ve Akamai ilk olarak geçen yılın Mayıs ayında bir ortaklık ilan ederek Küresel Açık Ağ’ın ne olacağının bir taslağını yayınlamışlardı. Yeni ödeme ağı, bir iletişim ağı olarak kullanılabilecek bir ara yüz ile donatılmış. Ağ, Blockchain yoluyla varlık aktarımı ve yönetimi dahil olmak üzere çeşitli ödeme hizmetleri sunacak.

Basın açıklamasında, platformun her türlü ödeme hizmeti için işlem maliyetlerinde önemli bir düşüşe izin vereceği ve işlemlerde büyük bir genişlemeyi destekleyeceği belirtiliyor. Japon Mitsubishi UFJ Finans Grubu, geçtiğimiz aylarda çeşitli Blockchain çalışmalarına başladı ve aralarında Ripple (XRP) kullanarak Brezilya ile havale hattı geliştirme girişimi oldu. Geçtiğimiz yıl Mayıs ayında MUFG, 2019’da kendi kripto para birimini denemeye başlayacağını söylemişti. Şirketin tüm bu planlar ise 2016 yılına dayanıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner