Yükleniyor...

Eski Goldman Sachs Ortağı İddialı Konuştu: Bitcoin Dijital Altın Olacak

Eski Goldman Sachs ortağı ve kripto trader bankası Galaxy Digital'in kurucusu olan Mike Novogratz, Bitcoin'in (BTC) kripto para birimi piyasasında benzersiz bir yere sahip olduğunu savundu.

Bitcoin Dijital Altın Olacak

Eski Goldman Sachs ortağı ve kripto trader bankası Galaxy Digital’in kurucusu olan Mike Novogratz, Bitcoin’in (BTC) kripto para birimi piyasasında benzersiz bir yere sahip olduğunu savundu. Novogratz, 13 Şubat’ta Bloomberg TV ile yaptığı röportajda bu sözleri dile getirdi. Novogratz, Bitcoin’in (BTC) bir değer deposu olmasına karşı koymaya çalışan kripto varlıklarının çoğalmasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Periyodik tabloda 118 elementin bulunduğunu ve altının bir tane olduğunu hatırlatan Novogratz, Bitcoin’in dijital altın olacağını öne sürdü. Bitcoin’in ABD veya Çin parası olmak yerine egemen bir para birimi olcağını söyledi. Novogratz, egemenliğin pahalıya mal olan bir şey olduğunu belirtti.

Bitcoin Fiyatı 8 Bin Dolara Çıkabilir

Novogratz, Bitcoin’in eşsizliğine bir gerekçe sunmadı, ancak ilke olarak Blockchain teknolojisinin güvenli bir değer alış-satışı için sağlam bir sistem sunduğunu dile getirdi. Galaxy Digital’in kurucusu, dijital altının aksine daha az değerli, işlemsel kripto para birimlerinin daha yüksek verimlilik artışları için güvenlik sunma konusunda daha iyisini yapabileceğinin altını çizdi. Novogratz, son zamanlarda 3.400-3.600 dolar civarında bir aralığa sıkışıp kalan Bitcoin’in kolayca yükselme potansiyeline sahip olduğunu savundu. Uygun bir orta vadeli fiyat noktası olarak ise 8 bin doları işaret etti.

Uzun zamandır süren kripto kışına da değinen Novogratz, endüstrideki girişimci sayısının azaldığını belirterek, kripto para piyasasının halk devriminden kurumsallaşmaya doğru yapısal bir değişim geçirmeye hazır olduğunu öne sürdü. Novogratz, kurumsal yatırımcıların kripto para piyasasına girişi için altyapının oluşmasının geçtiğimiz ay ABD hükümetinin kapatılmasından dolayı yavaşladığını, ancak yeniden yavaş yavaş hızlanmaya başladığını söyledi. New York Menkul Kıymetler Borsası (NYSE) işletmecisi olan ICE’nin Bakkt platformu ve yatırım devi Fidelity’nin dijital varlıklar için sunacakları çözümler kurumsal havanın daha yeni başladığının en önemli göstergeleri.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner