Yükleniyor...

Dev Borsa Nasdaq’tan Bitcoin ve Ethereum için Güzel Haber

Nasdaq, 25 Şubat'ta kripto para birimi fiyatlarını izleyen iki yeni endeks sunacağını açıkladı.

Dev Borsa Nasdaq

Nasdaq, 25 Şubat’ta kripto para birimi fiyatlarını izleyen iki yeni endeks sunacağını açıkladı. Endeksler Nasdaq’ın Global Endeks Veri Hizmeti’ni (GIDS) kullanan müşteriler için otuz saniyelik aralıklarla gerçek zamanlı fiyat bilgisi sağlayacak. Dev borsa, Bitcoin Sıvı Endeksi (BLX) ve Ethereum Sıvı Endeksi’ni (ELX) müşterilerine sunacak.

Brave New Coin’in Endeksleri Kullanılacak

BLX ve ELX, ABD’li Blockchain ve kripto varlık piyasası veri şirketi Brave New Coin’in bir ürünü. Nasdaq, yaptığı açıklama ile endekslerin her birinin sırasıyla 1 BTC ve 1 ETH fiyatı için gerçek zamanlı spot veya referans oranı sağlamak üzere tasarlandığını ve USD cinsinden veri sağlayacağını belirtiyor.

Nasdaq, özellikle geçtiğimiz yıl boyunca kripto para birimiyle ilgili ürün ve hizmetlere özel bir ilgi göstermeye başladı. 2018 yılının Eylül ayında şirket müşterilerinden gelen yoğun talepten dolayı piyasa analiz paketine kripto para veri setlerini eklemek durumunda kaldı. Ardından borsanın 2019’un ilk yarısında kendi Bitcoin vadeli işlemlerini başlatacağı yönünde iddialar ortaya atılmaya başlandı. Geçtiğimiz ay Nasdaq CEO’su Adena Friedman, Bitcoin’in gelecekte büyük bir dünya para birimi olabileceğine inandığını söyleyerek iddialı bir çıkış yapmıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner