Yükleniyor...

Binance CEO’su Merkezi Olmayan Borsa Platformu için Tarih Verdi

Dev kripto para borsası Binance CEO'su Changpeng Zhao, yeni merkezi olmayan Binance DEX'in 20 Şubat'ta piyasaya sürülmesini planladıklarını duyurdu.

Binance DEX

Dev kripto para borsası Binance CEO’su Changpeng Zhao, yeni merkezi olmayan Binance DEX’in 20 Şubat’ta piyasaya sürülmesini planladıklarını duyurdu. Geçtiğimiz yıl iddialarla ortaya çıkan Binance DEX, kripto para sahiplerinin token ticareti yapması, geleneksel ve merkezi olan platformlarla ilgili sorumluluk ve güvenlik engellerini ortadan kaldırmak için merkezi olmayan bir temel sağlamayı amaçlıyor. Binance CEO’su, Binance DEX’in herkese açık test sürümünü 20 Şubat’ta başlatmayı planladıklarını söyledi. Zhao, bugün attığı tweet ile test süreci boyunca kullanıcılardan geri bildirim beklediğini de belirtti.

Büyük Yükleri Kaldırabilecek

Binance DEX, kripto para donanım cüzdanlarını destekleyecek. Bu özellik sayesinde kullanıcılar kendi özel anahtarlarının kontrolünü ellerinde bulundurarak işlem yapabilecekler. Platformun kurulacağı Binance Chain’de ağ fikir birliği onaylayıcılarının sayısı başlangıç olarak 11 onaylayıcı node ile sınırlı tutulacak. Merkezi olmayan borsa platformu yayın hayatına başladığında ise çok hızlı onaylayıcılar çalıştırabilecek kişiler aranacak. Binance Chain’de akıllı sözleşme bulunmayacak. Token ihracı için bir arayüz sunulacak ve zincirin uygulama açısından çok basit ve oldukça büyük yükleri kaldırabilecek düzeyde olması planlanıyor. Binance CEO’su, daha önce yükün özelliklerden daha önemli olduğu düşüncesinde olduklarını dile getirmişti.

Öte yandan Binance DEX’in ağı üzerinde ilk etapta Binance’ın etkisi oldukça fazla olacak. Yani diğer DEX’lere göre daha merkezi olacak. Zhao, merkezi olan ve merkezi olmayan borsaların yakın gelecekte birbirlerini tamamlayacak şekilde birlikte var olacaklarını söylemişti. Binance DEX’te herhangi bir kripto para biriminin listelenmesi için yaklaşık 100 bin dolar gibi bir ücret talep edilecek. Bu sayede spam ya da dolandırıcılık amaçlı projelerden borsanın uzak tutulması hedefleniyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner