Yükleniyor...

Dünyanın En Büyük GSM Operatörlerinden AT&T’den Bitcoin Atılımı

ABD merkezli dünyanın en büyük GSM operatörlerinden AT&T, BitPay ile ortaklık kurdu.

ATT Bitcoin BTC Fatura Ödeme

ABD merkezli dünyanın en büyük GSM operatörlerinden AT&T, BitPay ile ortaklık kurdu. Bu ortaklık sayesinde operatörün müşterileri faturalarını Bitcoin ile ödeyebilecekler.

AT&T, artık müşterilerinin faturalarını kripto para biriminde ödeme seçeneğine sahip olduğunu açıkladı. Açıklama ile Bitcoin bir kez daha kitlesel kabul yolunda emin adımlarla yürüdüğünü tüm dünyaya göstermiş oldu.

Yapılan duyuru sonrası AT&T, fatura ödeme seçeneklerinin arasına kripto parayı ekleyen ilk büyük operatör oldu. AT&T’in İletişim Finansmanı İşletme İşlemleri’nin başkan yardımcısı Kevin McDorman konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

Her zaman hizmetlerimizi iyileştirme ve genişletme yollarını arıyoruz. Kripto para kullanan müşterilerimiz var ve onlara faturalarını tercih ettikleri yöntemle ödemeleri için bir yol sunduğumuz için mutluyuz.

Bitcoin ile Yalnızca Fatura Ödenebilecek

Şu anda kripto para ödemeleri yalnızca fatura ödemesiyle sınırlı. Operatör, müşterilerin çevrimiçi veya AT&T’nin fiziksel mağazalarından kripto para ile akıllı telefon veya diğer aksesuarları satın alıp alamayacaklarıyla ilgili herhangi bir bilgi vermedi.

Bitcoin ile ödeme yapmak isteyen müşteriler hesaplarına çevrimiçi veya myAT&T uygulamasıyla giriş yaptıklarında ödeme seçeneği olarak BitPay’i seçmeleri gerekiyor.

AT&T, kripto para ile ödeme kabul eden ilk dev şirketlerden değil. Kripto para ile ödeme kabul eden şirketler arasında Overstock, Expedia, Subway, Shopify ve Microsoft gibi çok uluslu dev şirketler yer alıyor. Ancak AT&T’nin telekom sektöründeki ismi ve tanınmışlığı göz önüne alındığında, yapılan duyurunun kripto topluluğu için son derece olumlu olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner