Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Blockchain Haberleri Dünyanın En Eski Saat Üreticisi Saatlerinin Takibini Blockchain ile Yapacak

Dünyanın En Eski Saat Üreticisi Saatlerinin Takibini Blockchain ile Yapacak

ABONE OL:google-news

İsviçreli lüks saat üreticisi Vacheron Constantin, saatlerini takibini Blockchain teknolojisi ile yapmaya hazırlanıyor.

1755 yılında kurulan Vacheron Constantin, dünyanın en eski saat üreticisi olarak kabul ediliyor. Şirket, saatlerinin her birine bir kağıt ve dijital sertifika vermeyi planlıyor. Lüks saat üreticisi, ürün ve üreticinin tam bir geçmişi de dahil olmak üzere ek bilgileri sertifikaya entegre etmek için ise Blockchain teknolojisini kullanacak.

Vacheron Constantin, Blockchain teknolojisini kullanarak kalpazanlarla savaşmak, saatlerinin gerçekliğini garanti etmek ve müşterilerini sahte saat satın almaktan korumak istediği için bunu yaptığını belirtiyor.

Mayıs ayı başında, dev elyaf üreticisi Lenzing, elyaf tedarik zincirine daha fazla şeffaflık getirmek için Blockchain teknolojisini kullanacağını açıkladı. Lenzing, tedarik zinciri izlenebilirlik platformunu 2020’de başlatmayı planlıyor.

Blockchain, teknolojinin verimliliğini ve şeffaflığını artırma potansiyeli ile tedarik zincirlerini yenilemek adına yaygın olarak kullanılmaya başlandı. Buna karşın ABD merkezli lojistik firması Fedex’teki üst düzey bir yönetici, şirketin tedarik sürecinde Blockchain teknolojisinin kullanımı hakkında şüphelerini dile getirmişti.

Dale Christie, şu anda geleneksel nakliye veri sistemlerinin Blockchain tabanlı sistemlerden daha üstün olduğunu iddia etti. Ona göre, dağıtılmış defter teknolojileri henüz çok yeni ve geliştirilmesi gereken birçok nokta bulunuyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar