Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin Madencilik Gelirleri Son 10 Ayın En Yüksek Seviyelerinde

Bitcoin Madencilik Gelirleri Son 10 Ayın En Yüksek Seviyelerinde

ABONE OL:google-news

Blockchain.com’un verilerine göre, Bitcoin madencilik gelirleri son 10 ayın en yüksek seviyelerinde. Geçtiğimiz hafta ciddi bir şekilde yükselişe geçen madencilik gelirleri 22 Mayıs’ta son 10 ayın en yüksek seviyesi olan 17,8 milyon dolara çıktı.

Bitcoin Madencilik Gelirleri

Madencilik gelirleri son iki aydır 7 milyon bandında seyrediyordu. Son günlerdeki yükseliş Bitcoin madencilik sektörü için güçlü bir geri dönüşü ifade ediyor.

Bitcoin Madencilerinin Zorlu Mücadelesi

Bitcoin madencileri uzun zamandır zorlu koşullarda faaliyet göstermeye çalışıyordu. Geçtiğimiz yılın Kasım ayında gerçekleşen Bitcoin Cash hard fork‘unun ardından Bitcoin (BTC) fiyatı 3.100 dolara kadar gerilemişti. Fiyattaki düşüş ile birlikte madencilik gelirleri de düşüşe geçmiş ve madencilik gelirleri 4.7 milyon dolara kadar gerilemişti.

Başta Çin olmak üzere birçok ülkedeki bireysel madenciler cihazlarının fişini çekmek zorunda kalırken, dev madencilik şirketleri ya operasyonlarını küçültmek ya da personel sayısını azaltmak zorunda kalmışlardı. Madencilik gelirlerindeki düşüş donanım üreticisi Nvidia gibi dev şirketleri de etkilemişti.

Geçtiğimiz ayın başında başlayan sürpriz boğa piyasasıyla Bitcoin madencilik gelirleri de yükselişe geçti. Bitcoin fiyatındaki yükselişin devam etmesi durumunda doğru orantılı olarak Bitcoin madencilik gelirlerindeki artış da devam edecek.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar