Yükleniyor...

Bitcoin Madencilik Gelirleri Son 10 Ayın En Yüksek Seviyelerinde

Blockchain.

Bitcoin Madenci Geliri

Blockchain.com’un verilerine göre, Bitcoin madencilik gelirleri son 10 ayın en yüksek seviyelerinde. Geçtiğimiz hafta ciddi bir şekilde yükselişe geçen madencilik gelirleri 22 Mayıs’ta son 10 ayın en yüksek seviyesi olan 17,8 milyon dolara çıktı.

Bitcoin Madencilik Gelirleri

Madencilik gelirleri son iki aydır 7 milyon bandında seyrediyordu. Son günlerdeki yükseliş Bitcoin madencilik sektörü için güçlü bir geri dönüşü ifade ediyor.

Bitcoin Madencilerinin Zorlu Mücadelesi

Bitcoin madencileri uzun zamandır zorlu koşullarda faaliyet göstermeye çalışıyordu. Geçtiğimiz yılın Kasım ayında gerçekleşen Bitcoin Cash hard fork’unun ardından Bitcoin (BTC) fiyatı 3.100 dolara kadar gerilemişti. Fiyattaki düşüş ile birlikte madencilik gelirleri de düşüşe geçmiş ve madencilik gelirleri 4.7 milyon dolara kadar gerilemişti.

Başta Çin olmak üzere birçok ülkedeki bireysel madenciler cihazlarının fişini çekmek zorunda kalırken, dev madencilik şirketleri ya operasyonlarını küçültmek ya da personel sayısını azaltmak zorunda kalmışlardı. Madencilik gelirlerindeki düşüş donanım üreticisi Nvidia gibi dev şirketleri de etkilemişti.

Geçtiğimiz ayın başında başlayan sürpriz boğa piyasasıyla Bitcoin madencilik gelirleri de yükselişe geçti. Bitcoin fiyatındaki yükselişin devam etmesi durumunda doğru orantılı olarak Bitcoin madencilik gelirlerindeki artış da devam edecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner