Yükleniyor...

Bitcoin’de Yukarı Yönlü Eğilimin Devamı için 8.200 Dolar Seviyesi Geçilmeli

Bitcoin (BTC) son birkaç gün içinde 7.

Bitcoin BTC Fiyat

Bitcoin (BTC) son birkaç gün içinde 7.500 dolara kadar düştükten sonra yeniden yükselişe neden olan bir satın alma baskısıyla karşı karşıya. Bitcoin’i 8.000 doların üzerine taşıyan yukarı yönlü eğilim olumlu bir gelişme, ancak mevcut fiyat etrafında güçlü satış baskısıyla karşı karşıya olduğu ve bu 8.200 doları geçmesini zorlaştırıyor.

Analistler, Bitcoin’deki yukarı yönlü eğilimin devam etmesi için 8.200 doların üzerine çıkması ve günü bu fiyatın üstünde kapatması gerektiğini dile getiriyorlar. Aksi durumda öncü kripto para biriminin yukarı yönlü eğiliminin kırılacağı ve fiyatta başka bir geri çekilmenin yaşanabileceğini belirtiyorlar.

Haberi hazırladığımız sırada Bitcoin fiyatı son 24 saatte yüzde 2,32 oranında artarak 8.079,68 dolardan el değiştiriyordu. Bitcoin fiyatı Perşembe günü 7.500 dolar seviyesine kadar gerilemişti ve mevcut fiyat bu seviyeye göre yüzde 4 daha yüksek. Bitcoin 7.500 dolar seviyesine geriledikten sonra yükselişe geçtiği için bu seviyenin güçlü bir destek seviyesi haline geldiğini söyleyebiliriz.

Bitcoin bir kez daha 8.000 dolar bölgesine gelmesine rağmen 8.200 dolar civarında bulunan bir sonraki direnç seviyesinin üzerine çıkamadı ve günü bu seviyenin altında kapatacak olursa fiyatta sert bir düşüş görülebilir.

Twitter’daki popüler kripto para analisti olan Josh Rager, son tweet’inde 8.200 seviyesinin önemini ele aldı ve bu seviyenin üzerine çıkılmaması durumunda yakın gelecekte daha fazla kayıpların görülebileceğini söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner