Yükleniyor...

Dünyanın En İyi Kripto Para Analistleri

Kripto paralar, teknoloji ve iş meraklıları için sadece bir trendden daha fazlası haline geldi.

analist altcoin psycho yukselise temkinli yaklasiyor iste bitcoinde btc izledigi seviyeler

Kripto paralar, teknoloji ve iş meraklıları için sadece bir trendden daha fazlası haline geldi. Sadece son birkaç yılda sahip olduğu çekişi kazanmış olsa da, kripto paralar 2009 yılından beri hayatımızda.

Kripto para birimine güç veren teknoloji ve dijital para birimleri yaratma girişimleri 1980’lerden ve 1990’lardan bu yana devam ediyor. Aslında, bir dijital para birimi kurmak için en erken girişimlerden biri 1990’larda DigiCash ile gerçekleşti.

Bugün, tahmini toplam değeri yaklaşık 1 trilyon ABD doları olan 10.000’den fazla farklı kripto para birimimiz var. Piyasa değeri milyarlarca dolar olan en iyi kripto paralardan bazıları Bitcoin, Ethereum, Tether, Binance Coin ve Dogecoin.

Dünyanın En İyi Kripto Para Analistleri

Görüşlerini paylaşmak için çeşitli sosyal medya platformlarını kullanan çok sayıda kripto düşünce lideri nedeniyle bu listeyi sadece 15 isimle sınırlı tutmak zordu.

1. Vitalik Buterin – @VitalikButerin

Ethereum kurucu ortağı ve dünyanın en genç kripto milyarderlerinden biri olan Vitalik Buterin ile bu listeye başlayalım. Ethereum’daki çalışmaları ile tanınan Buterin, Bitcoin topluluğunda yazar ve geliştirici olarak da yer almıştır. Ayrıca,  Bitcoin Magazine’in kurucu ortağıdır.

Şu anda aktif olarak kullandığı Twitter’da yaklaşık 3.9 milyon takipçisi var. Twitter’da, kripto para ve blok zinciri hakkında anlayışlı yorumlar paylaştığını görebilirsiniz. Platformda, kripto ve blok zincirinin nasıl çalıştığını daha iyi anlamak isteyen herkes için özellikle yararlı olan kripto para projeleri hakkındaki incelemeleri, makaleleri ve diğer değerli kaynakları paylaşıyor.

2. Roger Ver – @rogerkver

“Bitcoin Jesus” olarak bilinen Roger Ver, 2011 yılında Bitcoin’in ilk destekçilerinden biriydi. Blockchain teknolojisini ilk benimseyen isimler arasında yer alan Roger Ver, Ayrıca kriptoyu bir ödeme şekli olarak kabul etmeye başlayan ilk girişimcilerden biri olarak biliniyor. Roger Ver’in Twitter’da yaklaşık 748.400 takipçisi var.

3. Andreas M. Antonopoulos – @aantop

Andreas Antonopoulos, Bitcoin ve blok zinciri savunucusu olarak da bilinen Yunan-İngiliz kökenli bir teknoloji girişimcisidir. Ayrıca, Mastering Bitcoin: Unlocking Digital Currencies, Mastering Ethereum ve The Internet of Money gibi Bitcoin’i ve blok zinciri alanını açıklamaya yardımcı olan kitaplar yazmış bir yazardır.

Farklı sosyal ve dijital platformlarda aktiftir. 732.300’den fazla takipçisi olan bir Twitter hesabına sahip olmasının yanı sıra, diğerlerinin yanı sıra Bitcoin, blockchain ve kripto para birimi hakkında videolar yayınladığı popüler bir YouTube kanalı olan aantonop’u da yönetiyor.

4. Tim Draper – @TimDraper

Önde gelen bir risk sermayedarı ve risk sermayesi şirketi Draper Fisher Jurvetson ve Draper University kurucusu Tim Draper, Skype, Tesla, SpaceX, Twitter ve Coinbase’e yatırım yaptı. Ayrıca Bitcoin fiyat tahminleri ve bu özel dijital para birimine sesli desteğiyle tanınıyor.

Draper, yaklaşık 230.200 takipçisi olan Twitter hesabında Bitcoin, kripto ve dijital para birimleri için fırsatlar hakkındaki görüşlerini paylaşıyor.

5. Charlie Lee – @SatoshiLite

Litecoin kurucusu ve eski Coinbase Mühendislik Direktörü Charlie Lee’nin Twitter’da bir milyon takipçisi var ve bu onu daha popüler düşünce liderlerinden ve kripto otoritelerinden biri yapıyor. Lee, Twitter hesabında en son Litecoin ve Litecoin Foundation haberlerinin yanı sıra kripto ile ilgili en son makaleleri paylaşıyor. Ara sıra kripto haberlerini ve sorunlarını daha erişilebilir ve esprili bir şekilde anlatan memler ve çizgi romanlar paylaşıyor.

Kripto ve nasıl çalıştığı hakkında en güvenilir bilgi kaynaklarından biri olan Lee, kısa süre önce BTCS Inc.’e Yönetim Kurulu’ndan biri olarak katıldı. 

Analistleri

6. Anthony Pompliano – @APompliano

Anthony Pompliano, 1.6 milyondan fazla takipçisi olduğu sadece Twitter’da değil, bir dizi platformda en aktif kripto etkileyicilerinden biridir. Öncü Bitcoin destekçilerinden biri olarak bilinir ve blok zinciri teknolojisi ve dijital varlıklar konusunda uzmanlaşmış bir hedge fonunun kurucusu ve ortağıdır.

Ayrıca, Bitcoin ve kripto tartışmaları, podcast’ler, röportajlar ve iş, teknoloji ve finans hakkında açıklamalar yayınladığı bir YouTube kanalı olan Anthony Pompliano’yu yönetiyor. Pompliano’nun ayrıca finans ve teknoloji de dahil olmak üzere çeşitli sektörlerle ilgili analizlerini paylaşan günlük bir haber bülteni olan The Pomp Letter adlı bir Substack bülteni vardır.

7. Erik Voorhees – @ErikVoorhees

Dünyanın önde gelen kripto değişim platformlarından ShapeShift’in kurucusu ve CEO’su olarak bilinen Voorhees, aynı zamanda bir Bitcoin cüzdanı olan Coinapult’un da kurucu ortağıdır. Bitcoin ve kripto alanındaki tecrübesiyle, Bitcoin ve kripto para girişimciliği söz konusu olduğunda sektörün önde gelen seslerden biri olarak tanınıyor. Görüşlerini aktif olarak 597.300 takipçisi ile Twitter’da paylaşıyor.

8. Ton Vays – @ToneVays

Kripto teknolojisi aracılığıyla ekonomik özgürlüğün savunucusu olan Tone Vays, Instagram, YouTube ve kendi web sitesi ToneVays.com dahil olmak üzere çeşitli çevrimiçi platformlarda kanallar yöneten bir blok zinciri ve finansal danışmandır. Bağımsız bir içerik yaratıcısı olarak, kendi adını taşıyan YouTube kanalı var.

10. Ivan on Tech – @IvanOnTech

Ivan on Tech olarak da bilinen Ivan Liljeqvist, blok zinciri teknolojisinde uzmanlaşmış İsveç merkezli bir içerik yaratıcısıdır. Instagram ve Facebook gibi çeşitli çevrimiçi platformlarda aktif. Twitter’da 382.900 takipçisi var ve onlarla sık sık mizahi kripto paralar ve Bitcoin ve Ethereum güncellemeleri paylaşıyor. Ayrıca kripto paralarla ilgili röportajlar, analizler, tartışmalar ve canlı konuşmalar hakkında videolar yüklediği Ivan on Tech adlı bir YouTube kanalı var.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner