Yükleniyor...

TOMO Coin Nedir? TomoChain (TOMO) Coin Yorum ve Geleceği 2022

Bu yazımızda TOMO coin nedir, kripto para birimi TomoChain (TOMO) nedir, TOMO coin nasıl satın alınır gibi sorulara cevap vermeye çalıştık.

technical analysis advanced 1280x720 1

Bu yazımızda TOMO coin nedir, kripto para birimi TomoChain (TOMO) nedir, TOMO coin nasıl satın alınır gibi sorulara cevap vermeye çalıştık. İşte TOMO coin yorum ve geleceği hakkında detaylar…

TomoChain, çeşitli yazılım geliştirme kitleri (SDK’ler) ve protokol uygulamaları sunan, genel veya özel işlem depolama seçenekleriyle geliştiriciler için tamamen merkezi olmayan bir ortamdır. TomoChain Masternode ağı aracılığıyla bir Proof-of-Stake Oylama konsensüsüyle desteklenen TomoChain, mezuniyet sertifikalarını ve diplomaları güvence altına almak, kaydetmek ve doğrulamak için Vietnam Eğitim Bakanlığı ile ortaklık kurdu.

TomoChain Nedir?

TomoChain, gerçek dünya kullanım durumları için uygulamalar oluşturmak için bir Proof-of-Stake konsensüsünü kullanan verimli ve ölçeklenebilir bir blok zinciridir. TomoChain, TomoChain blok zincirinde çalışan bir dizi ürün ve uygulamaya ev sahipliği yapan bir blok zinciri geliştirme ortamı yarattı.

TomoChain Ekosistemi

TomoChain, geliştiricilerin yararlanabileceği çeşitli geliştirme protokollerine sahip aktif bir blok zinciridir. Ayrıca TomoChain, geliştiricilerin geliştirmesi için kendi açık kaynaklı ve izinsiz merkezi olmayan uygulamalarını (dApps) tasarladı ve devreye aldı. Ek olarak, TomoChain’in dApp’leri, basit ve kullanıcı dostu blok zinciri tabanlı iş çözümleri sunan, kurumsal benimseme için tasarlanmıştır.

TomoChain Çekirdek Blok Zinciri

TomoChain çekirdek blok zinciri, TomoChain Masternode ağı tarafından çalıştırılır ve güvence altına alınır. Blok zincirinin çekirdek katmanı, bir Proof-of-Stake Oylama konsensüs algoritması tarafından yönetilir. Bu, geliştiricilerin TomoChain üzerinde minimum maliyetle yenilikçi, ölçeklenebilir uygulamalar oluşturması için tamamen merkezi olmayan, optimize edilmiş ve uygun maliyetli bir işlem sistemi sağlar.

TOMO Coin Nedir?

TomoChain’in yönetişim token’ı TOMO’nun ICO’su 2018 yılının Mart ayında gerçekleşti. Başlangıçta 20 gün sürmesi planlanan, halka açık satış sırasında sadece 24 saat içinde 8.5 milyon dolar toplandı. Başlangıçta TOMO, Ethereum üzerinde oluşturulan bir ERC-20 token’ı olarak piyasaya sürüldü. Bununla birlikte 2018 yılında TomoChain ana ağının piyasaya sürülmesinin ardından kullanıcılar TOMO tokenlerini 1: 1 oranında yerel TRC-21 token standardına dönüştürdü.

Geliştiriciler için TomoChain

TomoChain, Truffle Suite, Remix ve MetaMask gibi Web3 cüzdanları gibi çeşitli endüstri standardı geliştirme araçlarıyla kolayca entegre edilebilir.

TomoChain, geliştiricilerin güvenlikten ödün vermeden dApp’leri hızla harekete geçirmelerine yardımcı olur. Bu, TomoChain yazılım geliştirme kitleri (SDK’ler), TomoP SDK, TomoX SDK ve TomoWallet SDK’nın yardımıyla elde edilir.

Ayrıca, TomoChain oldukça ölçeklenebilir. Saniyede 2.000 işlem (TPS) ve iki saniyelik onay süreleriyle övünen TomoChain blok zinciri, yüksek ağ tıkanıklığı zamanlarında bile güvenli ve istikrarlı hale getirecek kapasiteye ve verime sahiptir.

TomoChain Ana Node’ları

TomoChain blok zinciri, ağı güvence altına almak için Masternode’lara güveniyor. TomoChain Masternode’ları, yeni oluşturulan blokları oluşturarak, doğrulayarak ve doğrulayarak TomoChain ekosisteminde çok önemli bir rol oynayan tam node’lardır. TomoChain Masternode adayı olmak için, başvuru sahipleri 50.000 TOMO yatırabilir ve stake ödülleri kazanabilir. Adaylar istedikleri zaman istifa etmekte serbesttirler. Ancak, bir istifa gönderildiğinde tüm stake edilen paralar 30 gün boyunca kilitlenir.

Adaylar, her dönem için oylanan ilk 150 aday arasında yer aldıklarında TomoChain Masternodes olmaya hak kazanırlar. TomoChain Masternode’ları da istifa edebilir ve 30 günlük kilitlenme süresi hala geçerlidir. Ayrıca, Masternode’ların aldığı ödüller, imzaladıkları imza miktarıyla orantılıdır.

TomoChain TOMO

Güvenlik

TomoChain, geliştiricilere ve işletmelere, özel veya hassas veriler için işlemleri güvenli bir şekilde şifreleme fırsatı sunar. Bu, çift doğrulamalı güvenlik geliştirmeleri, rastgeleleştirme ve cüzdan adresleri ve işlem değerleri dahil olmak üzere işlem verilerini karartarak anonim işlemler sunan TomoChain Gizlilik aracılığıyla elde edilir.

TomoChain Protokolleri

TomoChain Protokolleri katmanı, TomoChain blok zincirinde çalışan çeşitli merkezi olmayan uygulamalara (dApp’ler) ev sahipliği yapar. Bu dApp’ler, kullanıcı güvenliği ve gizliliğine odaklanarak son derece kullanıcı dostu olacak şekilde tasarlanmıştır.

TomoChain (TOMO) Coin Yorum ve Geleceği 2022

TomoChain yol haritası, projedeki kullanıcılar ve potansiyel yatırımcılar için ayrıntılı ürün geliştirme bilgileri sunar. TomoChain yol haritası web sitesi, tamamlanan ve devam eden projelerle düzenli güncellemeler ve ayrıca en son taahhütlerin bir beslemesini görüntüler. Ayrıca kullanıcılar, devam etmekte olan güncellemelerin tamamlanma aşamasını net bir şekilde görebilirler.

TomoChain yol haritasına göre 2021’in ikinci çeyreğinde, eklenen yeni işlevler ve olanaklarla TomoX SDK’da yükseltmeler görmeyi bekleyebiliriz. Ek olarak, TomoChain v2.2.0’ın Haziran ayı sonlarında planlanan TomoChain v2.4.0’ın daha fazla yayınlanmasından önce Mayıs 2021’de yapılması planlanıyor. Projenin başlığı altındaki bu teknik güncellemeler, ön uçtaki kullanıcı deneyimini iyileştirecek. Ayrıca, bu önemli kilometre taşları, kapsamlı TomoChain yol haritasının bir parçasını oluşturur.

TomoChain, işletmeler tarafından halihazırda benimsenen birkaç seçilmiş blok zincirinden biridir. Blok zinciri, minimum ücretle neredeyse anında işlem kesinliği sunar. Ayrıca, gezinmesi kolay geliştirme araçlarının yanı sıra mevcut merkezi olmayan uygulamaların (dApp’ler) genişliği, TomoChain’e yüksek fayda ve işlevsellik sağlar.

Ayrıca TomoChain, işlem verileri etrafında gizliliği sağlamak için şifreli bir algoritma kullanarak hem genel hem de özel işlemleri kolaylaştırabilir. Bu, TomoChain’i, tamamen merkezi olmayan bir ağ sağlayan TOMO ile hassas verileri gizli ve güvenli tutmak isteyen işletmeler için mükemmel bir seçim haline getiriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner