Yükleniyor...

Dünyanın En Zengin 10 Bitcoin Adresi Hakkında Her Şey

Tahmin edileceği üzerek kripto para dünyasının en zenginlerinin isimlerini (borsalar dışında) açıkça bilmek mümkün değil.

Bitcoin Adresleri

Tahmin edileceği üzerek kripto para dünyasının en zenginlerinin isimlerini (borsalar dışında) açıkça bilmek mümkün değil. Sizin için kripto para dünyasının en zengin 10 Bitcoin adresini analiz ettik. Listeye genel olarak kripto para borsaları hakim, ancak bazı sürprizler var.

Borsalar Zirvede

En Zengin Bitcoin Adresleri

Şu an itibariyle kripto para borsası Bittrex’e ait olan cüzdanda 122.805 Bitcoin (749 milyon dolar) bulunuyor. Bittrex’in cüzdanındaki bu varlık o cüzdanı en zengin cüzdanlar listesinde bir numara yapıyor. İkinci en zengin cüzdan ise Huobi borsasına ait. Huobi borsasının cüzdanında 108.035 Bitcoin (656 milyon dolar) yer alıyor.

Üçüncü sırada yer alan Binance, aynı zamanda altıncı en büyük adrese sahip olduğundan teknik olarak listedeki en büyük Bitcoin’i elinde bulunduruyor. Borsanın üçüncü ve altıncı sıradaki cüzdanlarında toplamda 188.311 Bitcoin (1.138 milyar dolar) bulunuyor.

Bitstamp ve Bitfinex cüzdanlarındaki varlıklarla sırasıyla dördüncü ve sekizinci sırada yer alıyor.

Milyarderler ve Zombiler

Beşinci en zengin adres söz konusu olduğunda işler daha gizemli hale geliyor. 2018’de görünen bu Bitcoin balinasının kimliği bilinmiyor. Söylentiye göre, hesap gizemli bir Asyalı milyarder tarafından finanse edildi. Bu nedenle, 85.947 Bitcoin (522 milyon dolar) tutarındaki adrese “Doğu Balinası” adı verildi.

Herhangi bir kripto para borsasına ait olmayan kalan üç Bitcoin adresi, son 18 ay içerisinde herhangi bir gönderme işlemi olmadığı için “Zombi Bitcoin” olarak adlandırılıyor. Örneğin, 2011’de oluşturulan listedeki en eski Bitcoin adresinde tek bir işlem gerçekleştirmedi. Bu adres şu anda en zengin adresler listesinin 10. sırasında yer alıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner