Yükleniyor...

Bitcoin Fiyatı 8.600 Dolara Gidiyor Olabilir!

Haftasonunda Bitcoin'de oldukça büyük kazanımlar görüldü.

Bitcoin Fiyat

Haftasonunda Bitcoin’de oldukça büyük kazanımlar görüldü. 6.000 doları aşan Bitcoin fiyatı 7.200 dolara yükseldi ve haberi hazırladığımız sırada 7.981,66 dolardan el değiştiriyordu. Peki şimdi Bitcoin’den ne beklemek gerekiyor? Yeni bir ezici veya ılımlı bir yükseliş mi görülecek?

Hadi gelin Tradingview kullanıcılarından Bitcoin fiyat tahminlerini ve kısa vadede Bitcoin ile ilgili önerilerine bakalım.

Bitcoin Kısa Vadede İvme Kaybetti

Bitcoin Fiyat Tahmini

Tradingview kullanıcısı botje11, Bitcoin’in şu an bir miktar ivme kaybettiğinden emin. Yeni yüksek seviyelere ulaşmakta zorlanmaya başlayabilir. Böyle çılgınca bir yükselişin ardından bir noktada düşmesi gerekiyor. Yukarı doğru trend çizgisi kırıldı ve şimdi 7.300 doların üzerine çıkıp çıkamayacağını veya daha düşük bir rakama gidip daha da düşebileceğini göreceğiz. Kullanıcıya göre 7.600 veya 7.650 dolara doğru bir baskı söz konusu ve ardından 1000 puanlık bir düşüş kaydedilebilir.

7.000 dolar şu anda önemli bir seviye ancak bir sonraki en kritik seviye 6.700 dolar. Piyasa 2015’e kıyasla çok daha büyük. Bu yüzden 6.600 doların üzerinde kalındığı sürede daha düşük veya daha yüksek bir seviyeye çıkmak için başka bir hareket görülebilir.

Böyle büyük bir ralliden sonra düzeltmelerin doğal olduğunu unutmayın. Düzeltmeler çok hızlı ve güçlü olabilir. 1.000 dolarlık bir düzeltme her ne kadar büyük bir düzeltme olarak görülse de Bitcoin fiyat tablosuna bakıldığında aslında bunun normal olduğu görülebilir.

Bir Sonraki Yükseliş Noktası 8.600 Dolar Olacak

Bitcoin Fiyat Tahmini - 2

Tradingview kullanıcısı QuantumHF’in Bitcoin fiyat grafiğine bakıldığında fiyatın yükselmeye devam edeceği görülüyor. Bitcoin dalgalar desenini takip ediyor. Grafiğe göre üçüncü dalga 7.900 dolar ila 8.600 dolar aralığında tamamlanacak.

QuantumHF, kısa vadede 6.550 dolarlık stop zararı ve 7.900 dolar / 8.250 dolar / 8.600 dolarlık hedef ile dördüncü dalgada (7.150 dolar ila 6.850 dolar) alım yapılmasını öneriyor.

Birikim Sürecinin Sonu Geldi

Bitcoin Fiyat Tahmini - 3

TradingShot’a göre Bitcoin, son MA bariyerini (1W MA100) kırdı ve hatta Tarihsel Parabolik Birleşme Eğrisi’ni geçti. Bu çok önemli bir gelişme, çünkü bu eğri tarihsel olarak her bir logaritmik boğa koşusu öncesinde güçlü bir alım bölgesi olarak kullanıldı. Yeni boğa piyasasının daha agresif olması mümkün.

Bitcoin son ayı piyasası boyunca, özellikle Kasım 2018’deki son sert düşüşten önce düşük seviyelerde işlem gördü. Bu düşük seviyeler dirençli bir eğrinin altında kaldı. Her zaman bu eğirinin direnç sağlayan yeni boğa piyasasına uzanma olasılığı bulunuyor. 2014-2016 döngüsü boyunca aynı eğri vardı ve o dönemdeki eğilimler yenilenirse bu rallinin devam edeceği anlamına geliyor.

Temel olarak, Bitcoin şu anda düşük seviyeleri test ediyor gibi gözüküyor ve bu da direnç görevi görüyor ve boğa desteği sağlıyor. Mevcut eğilim bölgesi 5.000-6.000 dolar arasında.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner