Yükleniyor...

Dünyanın En Zengin 365’inci İsmi İlk Kripto Para Yatırımını Yaptı

Milyarder yatırımcı ve hayırsever Henry Kravis, kripto para dünyasına adım attı.

Henry Kravis İlk Kripto Para Yatırımı

Milyarder yatırımcı ve hayırsever Henry Kravis, kripto para dünyasına adım attı. Bloomberg’in haberine göre, global yatırım şirketi KKR’nun kurucu ortağı Kravis, ParaFi Capital’in sunduğu kripto para fonuna yatırım yaptı. Bloomberg, Kravis’in sözcüsünün yatırım hakkında yorum yapmaktan kaçındığını belirtiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yatırım haberini ParaFi’nin kurucusu ve CIO’su Ben Forman verdi. Forman ayrıca KKR’ın eski çalışanı olan ve San Francisco merkezli dijital varlık girişimi ParaFi’yi kurmak için işinden ayrıldı. Bloomberg, Forman’ın 2018’de şirketten ayrılmadan önce KKR’nin Blockchain ve kripto para konusundaki araştırma çalışmalarına öncülük ettiğini söylüyor.

2019 itibariyle Kravis’in servetinin toplam değeri 5.8 milyar dolar ve Forbes’te dünyanın en zengin insanları arasında 365’inci sırada yer alıyor.

Forman, ParaFi Capital’i, Bain Capital Ventures, Dragonfly Capital Partners ve diğerlerinin desteğiyle Blockchain ekosistemine odaklanan bir yatırım şirketi olarak nitelendiriyor. ParaFi, şimdiye kadar kripto para borsası Coinbase ve Ethereum temelli stabilcoin geliştiricisi MakerDAO gibi birçok önemli şirkete ve projeye yatırım yaptı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x