Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Dünyanın En Zengin 365'inci İsmi İlk Kripto Para Yatırımını Yaptı

Dünyanın En Zengin 365’inci İsmi İlk Kripto Para Yatırımını Yaptı

ABONE OL:google-news

Milyarder yatırımcı ve hayırsever Henry Kravis, kripto para dünyasına adım attı. Bloomberg’in haberine göre, global yatırım şirketi KKR’nun kurucu ortağı Kravis, ParaFi Capital’in sunduğu kripto para fonuna yatırım yaptı. Bloomberg, Kravis’in sözcüsünün yatırım hakkında yorum yapmaktan kaçındığını belirtiyor.

Yatırım haberini ParaFi’nin kurucusu ve CIO’su Ben Forman verdi. Forman ayrıca KKR’ın eski çalışanı olan ve San Francisco merkezli dijital varlık girişimi ParaFi’yi kurmak için işinden ayrıldı. Bloomberg, Forman’ın 2018’de şirketten ayrılmadan önce KKR’nin Blockchain ve kripto para konusundaki araştırma çalışmalarına öncülük ettiğini söylüyor.

2019 itibariyle Kravis’in servetinin toplam değeri 5.8 milyar dolar ve Forbes’te dünyanın en zengin insanları arasında 365’inci sırada yer alıyor.

Forman, ParaFi Capital’i, Bain Capital Ventures, Dragonfly Capital Partners ve diğerlerinin desteğiyle Blockchain ekosistemine odaklanan bir yatırım şirketi olarak nitelendiriyor. ParaFi, şimdiye kadar kripto para borsası Coinbase ve Ethereum temelli stabilcoin geliştiricisi MakerDAO gibi birçok önemli şirkete ve projeye yatırım yaptı.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar