Yükleniyor...

Dünyanın İlk NFT Sanat ve Müzik Festivali Dreamverse 4 Kasım’da Gerçekleşecek

Dünyanın en büyük NFT yatırım fonu olan Metapurse tarafından organize edilen müzik, sanat ve teknoloji odaklı ilk festival Dreamverse, 4 Kasım 2021'de New York City'de Manhattan'daki Terminal 5'te gerçekleşecektir.

dreamverse

Dünyanın en büyük NFT yatırım fonu olan Metapurse tarafından organize edilen müzik, sanat ve teknoloji odaklı ilk festival Dreamverse, 4 Kasım 2021’de New York City’de Manhattan’daki Terminal 5’te gerçekleşecektir. Dreamverse biletleri 10 Eylül 2021’de YellowHeart ve Terminal 5 Box Office aracılığıyla satın alınabilir.

Dreamverse Gallery’de, dijital, fiziksel ve sanal formatlarda NFT sanatının ve sanatçılarının etkileşimli dijital sanat deneyimi yer alacak. Galeri, 10 NFT sanatçısı, TIME ve Metapurse’un birlikte yürüttüğü organizasyonda 150’den fazla sanatçının çalışmaları olacak. Büyük ekranlar ve sanal gerçeklik kabinleri ile sürükleyici bir deneyim yaşanacak.

Metapurse, Dreamverse Gallery’yi hayata geçirmek için kripto varlık ve NFT alanında en değerli medya markalarından biri olarak kabul edilen TIME ile ortak olmaktan gurur duyduğunu söyledi.

Parti, şimdiye kadar satılan en pahalı NFT olan Beeple’ın ikonik “EVERYDAYS: THE FIRST 5000 DAYS’ın” açılış gösterimine sahip olacak. Çalışma açılış, üç katlı hibrit fiziksel ve dijital yapı üzerine yansıtılacak.

Metapurse’un kurucusu ve finansörü Metakovan, Dreamverse’i neden ürettiklerini şöyle anlattı;

“NFT’ler hala soyut veya sanal olarak düşünülüyor. Fiziksel ve dijital alemlerin bir birleşimi olan Dreamverse, son birkaç yıldır yaşadığımız rönesansın bir ifadesi.”

Unutulmaz ve etkili bir etkinlik sunmak için Dreamverse, YellowHeart, Metacask, Flow ve Animoca Brands tarafından da desteklenmektedir. YellowHeart, Dreamverse’in ana sponsoru ve Dreamverse özel NFT bilet satıcısı. YellowHeart’ın kurucusu ve Ceo’su Josh Katz, konuyla ilgili şunları söyledi;

“Etkinliklerin neredeyse hiç olmadığı zor bir yıldan sonra, Dreamverse gibi türünün ilk örneği olan bir etkinliğe sponsor olmayı ve NFT biletleri satış ortağı olmayı dört gözle bekliyoruz. Metapurse ile ortak olmak, şimdiye kadarki en büyük NFT sanat koleksiyonunun yanı sıra müzik ve teknoloji koleksiyonunu içeren bir festivale katılmak çok heyecan verici.”

NFT biletleri, ünlü kripto varlık sanatçısı Alotta Money tarafından tasarlandı. Etkinlikte ayrıca sanal gerçeklik kabinleri, hologramlar ve etkinlik müdavimlerinin dijital olarak kendi avatarlarını oluşturup basabilecekleri artırılmış gerçeklik kabinleri de yer alacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner