Yükleniyor...

Düşüş Trendi Devam Ederken Bitcoin (BTC) Fiyatı 10.000 Doların Altına Geriledi!

Bitcoin (BTC), bugün erken saatlerde 10.

Bitcoin Fiyatı 2

Bitcoin (BTC), bugün erken saatlerde 10.000 doların altına geriledi. Bitcoin’deki bu düşüş diğer kripto para birimlerinin neredeyse tamamının düşmesine neden oldu.

Birçok piyasa analisti 13.900 doların daha üstüne çıkılmasının öncesinde fiyatta yüzde 40 oranında bir düzeltmenin görülebileceği öngörüsünde bulunuyordu. Nitekim şu anki Bitcoin fiyatı bu düzeltme hedefine neredeyse ulaşıldığı anlamına geliyor.

Trader Josh Rager, bu sabah “Bitcoin için 9.715 dolar yüzde 30 düzeltme olacak” açıklamasında bulundu. Rager, uzun vadeli trendin yukarı yönlü olduğunu ve bundan dolayı dört basamaklı fiyatın kısa vadede yeniden görüleceğini belirtti.

Bitcoin

Bitcoin, son 24 saatte yüzde 10’dan fazla değer kaybetti ve şu sıralar 9.819 dolardan işlem görüyor. Haftalık grafikte Bitcoin fiyatında en yüksek 26 Haziran’da 13.756 dolar görüldü ve mevcut fiyat en düşük seviyeyi temsil ediyor.

CoinMarketCap’in verilerine göre, Ethereum (ETH), yayın sırasında 274 dolardan işlem görüyordu. En büyük altcoin son 24 saatte yüzde 7’den fazla değer kaybetmiş durumda. Kayıp haftalık grafikte yüzde 12’nin üzerinde iken aylık grafikte ise yüzde 2’den fazla artış mevcut.

Toplam piyasa değeri 300 milyar doların altına düştü ve yayın sırasında 290.4 milyar dolar bandında seyrediyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner