Yükleniyor...

Deneyimli Analist Peter Brandt: Hala Boğa Piyasasındayız

Son günlerde kripto para piyasasında büyük kayıplar görüldü.

Deneyimli Analist Peter Brandt Bitcoin Boğa Piyasası

Son günlerde kripto para piyasasında büyük kayıplar görüldü. Coin360’ın verilerine göre, en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) son 7 günde yüzde 4’ten fazla değer kaybetti. Bu süreçte Ethereum’daki (ETH) kayıp yüzde 6’yı aşarken, Ripple’da (XRP) ise yüzde 16’ya yakın durumda. Diğer kripto para birimlerinde de durum aşağı yukarı aynı.

26 Haziran’da 14.000 dolara dayanan Bitcoin (BTC) o tarihten bu yana sürekli değer kaybetti ve 10.000 dolar seviyesine kadar geriledi. Fiyatlardaki düşüş akıllara piyasanın boğadan ayıya evrildiğini getirdi. Birçok piyasa uzmanı ve analist bu görüşü reddederek, halen yükseliş trendinde olunduğunu ve fiyatlardaki son düşüşün bir düzeltme hareketi olduğunu ifade ediyor. 2011 yılında finans dünyasının en etkili 30 isminden biri olarak görülen Brandt da bu görüşte.

Brandt, Cointelegraph’a verdiği son röportajda, Bitcoin’in parabolik boğa piyasasında olduğu iddiasını bu sefer güçlü bir şekilde vurguladı.

Fiyatlardaki son düşüşe ilişkin “Sadece bir yada iki günlük bir düzeltme yaptığımız için bu gerçekten bir şey ifade etmiyor. Bitcoin’in geçmişine baktığınızda, bir boğa eğiliminde yüzde 30 ila 50 oranında birçok düzeltme bulabilirsiniz.” değerlendirmesinde bulundu.

Ayrıca Brandt, Bitcoin’in “benzeri olmayan bir piyasa” olmasıyla ilgili attığı tweet’ini de ayrıntılarıyla açıkladı. Deneyimli analist, Bitcoin piyasasının bir günlük grafikte bir dizi parabolik hareketin görülebileceği tek piyasa olduğunu belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner