Anasayfa Altcoinler Deneyimli Analist Peter Brandt: Hala Boğa Piyasasındayız

Deneyimli Analist Peter Brandt: Hala Boğa Piyasasındayız

Son günlerde kripto para piyasasında büyük kayıplar görüldü. Coin360’ın verilerine göre, en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) son 7 günde yüzde 4’ten fazla değer kaybetti. Bu süreçte Ethereum’daki (ETH) kayıp yüzde 6’yı aşarken, Ripple’da (XRP) ise yüzde 16’ya yakın durumda. Diğer kripto para birimlerinde de durum aşağı yukarı aynı.

26 Haziran’da 14.000 dolara dayanan Bitcoin (BTC) o tarihten bu yana sürekli değer kaybetti ve 10.000 dolar seviyesine kadar geriledi. Fiyatlardaki düşüş akıllara piyasanın boğadan ayıya evrildiğini getirdi. Birçok piyasa uzmanı ve analist bu görüşü reddederek, halen yükseliş trendinde olunduğunu ve fiyatlardaki son düşüşün bir düzeltme hareketi olduğunu ifade ediyor. 2011 yılında finans dünyasının en etkili 30 isminden biri olarak görülen Brandt da bu görüşte.

Brandt, Cointelegraph’a verdiği son röportajda, Bitcoin’in parabolik boğa piyasasında olduğu iddiasını bu sefer güçlü bir şekilde vurguladı.

Fiyatlardaki son düşüşe ilişkin “Sadece bir yada iki günlük bir düzeltme yaptığımız için bu gerçekten bir şey ifade etmiyor. Bitcoin’in geçmişine baktığınızda, bir boğa eğiliminde yüzde 30 ila 50 oranında birçok düzeltme bulabilirsiniz.” değerlendirmesinde bulundu.

Ayrıca Brandt, Bitcoin’in “benzeri olmayan bir piyasa” olmasıyla ilgili attığı tweet’ini de ayrıntılarıyla açıkladı. Deneyimli analist, Bitcoin piyasasının bir günlük grafikte bir dizi parabolik hareketin görülebileceği tek piyasa olduğunu belirtti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram grubumuza katılın!

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları