Yükleniyor...

Düzeltme Başladı! İşte Bitcoin’in ve Ethereum’un Fiyatının Görebileceği Dipler

Kripto para piyasasının her zaman yükselmesini beklemek mümkün değil.

Bitcoin ve Ethereum

Kripto para piyasasının her zaman yükselmesini beklemek mümkün değil. Sağlıklı bir yükseliş için düzeltmeler olması gerekiyor ki son analizler kripto para piyasasında büyük bir düzeltmenin yolda olduğunu gösteriyor.

“Düzeltme Bitcoin’i 9 Bin Doların Altına Götürebilir”

Quantum Hedge Fund’un paylaştığı verilere göre, Bitcoin ve Ethereum, 2020 dev boğa piyasasınının oluşumu öncesi bir düzeltme yapabilir. Bitcoin’in fiyatı son birkaç gündür 10 bin 200 dolar ile 10 bin 300 dolar arasında yatay seyretti ve Quantum, en büyük kripto para biriminin bu aralıktan 9 bin doların altına gerilemesini bekliyor.

Geçtiğimiz hafta Cumartesi günü Bitcoin’in fiyatı 10 bin 239 dolar civarında soluklanırken, Ethereum’un fiyatı 282,86 dolar civarında seyrediyordu. Her iki kripto para birimi de yükseliş ve düşüş trendi arasındaki savaş veriyor.

Quantum, kısa vadede önemli fiyat dalgalanmaları yaşanabileceğine dikkat çekerken, kısa vadede Bitcoin’in 8 bin 600 dolara gerilemesini bekliyor. Bitcoin’e kıyasla daha volatiliteli olan ETH, bir önceki rallisindeki kazanımlarını korumak için mücadele verecek. Sadece birkaç gün önce 200 dolar seviyesinin altında işlem gören dijital varlık, değerini büyük oranda artırarak 300 dolara dayandı. Piyasalarda genellikle üç ayda bir sert bir düzeltme görülür. Bu noktada Bitcoin gibi altcoin piyasasında da önemli düşüşler yaşanabilir ve ETH’da son kazanımların büyük bir kısmı kaybedebilir.

Quantum tahmininde Bitcoin korku ve açgözlülük endeksinin 64 puana yükselmesini de baz aldığını belirtiyor. Endeks her ne kadar ileriye dönük yatırımcı tutumunu öngörmüyor olsa da fiyatların sert şekilde yön değiştirmesi endeks puanının hızla düşmesine neden olabilir. Quantum, Bitcoin’in fiyatındaki tırmanışı bir trade dalgaları teorisine dayandırıyor. Bu teoriye göre, her iki varlık için de ilk düşüşün hızlı olması ve ardından toparlanmaya başlaması ve sonra yeni bir fiyat döngüsünün gelişerek yükselişin başlaması gerekiyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner