Yükleniyor...

Düzenleyiciler Dijital Varlıklar İçin Buluşacak

Finansal istikrar düzenleyicileri önümüzdeki hafta dijital varlıklar için buluşacaklarını duyurdu.

Duzenleyiciler Dijital Varliklar Icin Bulusacak

Finansal istikrar düzenleyicileri önümüzdeki hafta dijital varlıklar için buluşacaklarını duyurdu.

Finansal İstikrar Gözetim Konseyi, önümüzdeki hafta dijital para birimleri etrafındaki düzenleyici boşluklarını görüşmek üzere toplanacak. 

Düzenleyicilerin Gündemi Dijital Varlıklar

Dijital varlıklar popülerleşmesini ve benimsenmesini sürdürürken bu alanda gelecek düzenlemeler ise gündemde yer edinmeye devam ediyor. Dünyanın bir çok noktasından bu alanda gelen adımlar dijital varlık piyasasının nasıl gideceğine dair önem teşkil ediyor.

Dünyada öncü birçok varlık firması dijital varlıklar için hizmet sunmaya başlarken düzenleyicilerin ise bu noktada isteklerinin ne doğrultuda olacağı ise merak konusu.

Hazine Bakanı Janet Yellen başkanlığındaki Finansal İstikrar Gözetim Konseyi, dijital varlıklara ilişkin düzenleyici boşluklar ve bunların oluşturduğu potansiyel risklerle  ilgili raporu üzerinde çalışmak üzere 23 Eylül’de toplanacak.

ABD’li düzenleyiciler grubunun raporu, federal kurumların dijital para birimlerine yaklaşımına dair ilk girişimleri temsil eden  Biden yönetiminin bu konuya dair düşüncelerinin son örneği.

Başkanın Mali Piyasalar Çalışma Grubu, Hazine tarafından yönetilen çok sayıda düzenleyicinin bir başka sözleşmesi, geçen sonbaharda, Kongre’nin onları yöneten yasayı geçirmemesi durumunda FSOC’ye stablecoin’ler üzerinde yetki verilmesini tavsiye etti. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner