Yükleniyor...

Düzenleyiciler, SVB’nin Sigortasız Mevduatları İçin Harekete Geçiyor

Silicoin Valley Bank'in (SVB) kapatılmasının ardından mevduatlar konusunda sorunlar yaşanmaya devam ediyor.

Silicoin Valley Bank‘in (SVB) kapatılmasının ardından mevduatlar konusunda sorunlar yaşanmaya devam ediyor.

Düzenleyiciler Silicon Valley Bank‘i (SBV) kapattıktan sonra kimi mevduatların sigortasız olduğunu fark etti. Bununla birlikte düzenleyiciler şimdi sigortasız mevduatları yerine koymanın peşinde.

SVB’nin Sigortasız Mevduatları İçin Düzenleyiciler Varlık Satma Yoluna Gidebilir

ABD’de son on yılda batan en büyük banka olan SVB‘nin kimi mevduatlarının sigortasız olduğu ortaya çıkmıştı. Bununlar birlikte düzenleyiciler bu konuda bir şeyler yapmak için kolları sıvadı.

Düzenleyiciler SVB’nin varlıklarını satmak için acele ederken, Silicon Valley Bank müşterileri Pazartesi günü sigortasız mevduatlarda yüzde 30 ila yüzde 50 arasında ödeme alabilir.

silicon valley bank

Bloomberg’in haberine göre, düzenleyiciler bu hafta sonu başarısız olan Silikon Vadisi Bankası’nın varlıklarını satmak için acele ediyorlar. Pazartesi günü bu mevduat sahiplerine hesaplarının yüzde 30 ile 50 arasındaki kısmını kullanıma sunmak ana hedef.

Düzenleyici makamlar, bir banka hücumu üzerine Cuma günü SVB‘yi kapattı ve Federal Mevduat Sigorta Şirketi, bankanın alıcısı olarak devreye girdi. Banka, teknoloji şirketleri ve yeni kurulan şirketler arasında popüler bir bankaydı.

FDIC, Pazartesi sabahı bankacılık yeniden başlamadan önce Pazar gecesine kadar varlıkları satabilirse daha fazla nakit kullanılabilir hale gelecek. Silicon Valley Bank’ın 31 Aralık 2022 itibarıyla yaklaşık 209 milyar dolarlık toplam varlığı ve 175,4 milyar dolarlık toplam mevduatı vardı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner