Yükleniyor...

dYdX (DYDX), Delege İmkanı Sunuyor

Merkeziyetsiz kripto projesi dYdX, DYDX sahiplerinin istedikleri adrese oy verme haklarını delege etmelerine olanak tanıyor.

dydx kripto projesi

Merkeziyetsiz kripto projesi dYdX, DYDX sahiplerinin istedikleri adrese oy verme haklarını delege etmelerine olanak tanıyor.

dYdX, DYDX sahiplerinin istedikleri adrese delege etmelerine olanak tanıyor. DYDX sahibi olmayanlar bile, delege olarak dYdX projesinin yönetişimine katılabiliyor. Kullanıcılar, bir seferde yalnızca bir adrese delege edebilirler. Delege eden kullanıcının hesabındaki DYDX bakiyesine eşit olan oy sayısı, delege edilen kişinin oy sayısına aktarılıyor. Oylar, delege eden kullanıcının tekrar delege etmesi halinde, DYDX’lerini transfer ettiğinde, mevcut bloktan ve sonraki bloklardan delege edilir.

Nasıl Delege Edilir?

Merkeziyetsiz kripto projesi dYdX, yönetişim gelişmeleri kapsamında, DYDX sahiplerine delege etme imkanı sunuyor.

dYdX projesinde kullanıcılar, delege ederek yönetişime katılabiliyor ve projeye yön verebiliyor. Bunun için kullanıcılar, delege aracılığı sağlayan çeşiti cüzdanları “delege et” seçeneğiyle kullanabiliyor.

DYDX sahipleri, yönetişim portalı veya programlama yoluyla delege etme seçeneğine sahip. Ayrıca delege gücü bulunan bir kullanıcı, bu delege gücünü başka bir kullanıcıya aktaramaz.

dydx gorseli

Token sahipleri, oy verme gücünü ve önerme gücünü farklı adreslere de delege edebilirler. Ancak bu durumda da kısmi delege mümkün olmuyor.

Token’larını delege etmek isteyen kullanıcılar, şu adımları takip ederek ilerliyor;

  • dydx.community/dashboard adresine gidiliyor,
  • Delege Et seçeneğine tıklanıyor,
  • Delege etmek istenilen güç türü seçiliyor,
  • Oy ve/veya öneri kapsamında, delege etmek istenilen üçüncü tarafın cüzdan adresini giriliyor.

Güçleri delege etmek, token’ların transferini gerektirmiyor.

Ayrıca, DYDX’leri delege etmek veya delegeleri geri çekmek, ağ yapısından dolayı cüzdan sahiplerinin ETH işlem ücreti ödemesine yol açabiliyor.

ITU Blockchain ile DYDX Delege Etmek

Kullanıcılar sahibi oldukları DYDX’i, ITU Blockchain aracılığıyla da delege edebiliyorlar. Bu sayede kullanıcılar, dYdX yönetişiminin bir parçası olabiliyorlar. ITU Blockchain aracılığıyla DYDX delege etmek isteyen kullanıcılar, şu cüzdanı (Cüzdan adresi) kullanabilecekler: 0xBEC643BD5b7F5e9190617CA4187ef0455950C51C

dydx ITU

dYdX, şu anda sürekli vadeli işlemleri destekleyen lider merkeziyetsiz borsa olarak öne çıkıyor. dYdX, Ethereum blok zinciri üzerinde akıllı sözleşmeler ile çalışıyor ve kullanıcıların hiçbir aracı olmadan trade yapmasına olanak tanıyor. Paradigm, a16z ve Polychain tarafından desteklenen dYdX, 27 Temmuz 2017’de kurulmuş olup, dikkat çeken projelerden birisi olmayı başardı.

dYdX | Twitter | YouTube | Telegram | Discord | Medium

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner