Yükleniyor...

Dymension (DYM) düşüşte: Neler oluyor?

Dymension (DYM), Avail'in airdrop ile ilgili duyurusundan bu yana yaklaşık yüzde 15'lik düşüş yaşadı.

Dymension DYM

Dymension (DYM), Avail’in airdrop ile ilgili duyurusundan bu yana yaklaşık yüzde 15’lik düşüş yaşadı.

Cosmos Hub’ın en yeni projelerinden birisi olan Dymension (DYM), airdrop hype’ını kaybetmesiyle birlikte düşüş yaşadı. Modüler blokzincir Avail, airdrop dağıtımında DYM stake etmenin bir kriter olmadığını duyurdu.

Bu duyuru, kısa sürede sosyal medyada yayıldı ve DYM fiyatını olumsuz etkiledi. Airdrop beklentisiyle DYM’ye yönelen yatırımcılar, panik satışı gerçekleştirdi. Dip bölgeden DYM alan yatırımcılar ise kâr satışı yaptı.

Avail’in duyurusundan bu yana yüzde 15 oranında değer kaybeden DYM toparlayabilecek mi?

dymension avail

Dymension (DYM), karamsar havadan kurtulabilir mi?

Kripto piyasasına giriş yapmaya hazırlanan modüler blokzincir Avail, yaptığı duyuru ile Dymension’ın (DYM) düşüşe geçmesine yol açtı. Avail ekibi, stake kriterleri arasında DYM stake etmenin olmadığını bildirdi.

Kripto yatırımcıları, sosyal medya platformu üzerinden Avail’in duyurusunu paylaştı ve yoğun bir gündem oluşturdu. Sosyal medyada yapılan paylaşımlar DYM stake edenlerin artık airdrop alamayacağı yönünde algıya sebep oldu. Karamsar havaya bürünen DYM, 21 Şubat akşamından bu yana 15’lik düşüş yaşadı.

Avail gibi büyük bir projenin airdrop yapmayacak olması, DYM’ye yönelen stake ilgisini de azalttı. Kâr satışlarının artmasıyla birlikte düşüşünü sürdüren DYM, 5,90 dolara kadar geriledi. DYM, gün içerisinde 6 doların üzerine çıkmayı başarsa da karamsar havadan kurtulamadı.

DYM grafik analizi

DYM, 6,1 dolar desteğine tutunmayı başardı. Bu bölge üzerinde kalıcı olmaya çalışan DYM, toparlanma sinyali verirse kısa sürede 6,5 dolara kadar yükseliş yaşayabilir. Popüler kripto para birimi, 6,5 dolara ulaşması halinde 6,975 dolarda yer alan direnci test edebilir. Bu direnç noktasının aşılması kolay görünmüyor. DYM, 6,975 doları aşması halinde 7,3 dolar direncine yükseliş gerçekleştirebilir. DYM için sonraki direnç noktaları ise 7,7 dolar ve 8,3 dolar olacaktır.

Diğer taraftan DYM, düşüş yönlü ilerleyişini sürdürürse 6,1 dolar desteğini kaybedebilir. 6,1 dolar desteğini kaybetmesi halinde fiyat kısa sürede 5,6 dolara gerileyebilir. DYM’nin majör destek noktası ise 5 dolar olacaktır.

Cosmos Hub içerisinde yer alan Dymension, Avail’in airdrop’undan ibaret değil. Kâr satışına yol açan bu gündem geçtiğinde DYM tarafında tekrar toparlanma görülebilir. Cosmos ekosistemi, halen daha stakedrop furyasının öncüsü olarak gösteriliyor. Bu nedenle ilerleyen dönemlerde DYM stake edenlere başka projeler airdrop gerçekleştirebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner