Yükleniyor...

E-Devlette Blokzincir Devrimi: Dijital Kimlik Yolda

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, E-Devlet girişlerinde kullanılacak olan blokzincir tabanlı bir dijital kimlik geliştirildiğini duyurdu.

E Devlette Blokzincir Devrimi Dijital Kimlik Yolda

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, E-Devlet girişlerinde kullanılacak olan blokzincir tabanlı bir dijital kimlik geliştirildiğini duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Fuat Oktay, Dijital Türkiye 2023 Toplantısı‘nda önemli açıklamalarda bulundu. Açıklamalarda, dijital kamu hizmetlerinin kolaylaştırılması amacıyla yapılan yeniliklere yer verdi.

E-Devlet Hizmetleri için Blokzincir Tabanlı Dijital Kimlik Geliştiriliyor

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Dijital Türkiye 2023 Toplantısı’nda yaptığı açıklamada, blokzincir tabanlı dijital kimlik hazırlandığını söyledi.

Kamu hizmetlerinin dijital olarak kolaylaştırılması için çalışmaların sürdüğünü ve E-Devlette yeni bir devrim olacağını belirten Oktay, konuyla ilgili olarak şunlara yerdi:

“E-Devlette yeni bir devrim olacak blokzincir tabanlı bir giriş sistemini ‘Dijital kimliği’ getiriyoruz. E-cüzdan uygulaması kapsamında çalışacak giriş sistemi ile vatandaşlarımız blokzincir ağında oluşturulmuş dijital kimlikle e-Devlet’e girebilecek.”

Askerlik çağı öncesi, yoklama dönemi, celp ve sevk dönemini içeren tüm askerlik sürecini kapsayan iş ve işlemler e-Devlette tamamlanabilecek. Ayrıca, Türkiye Noterler Birliği ile yürütülen çalışmalar sonucunda veraset ilanı, e randevu, e tespit ve tescilli araç sorgulama hizmetleri uygulamaya alındı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x