Yükleniyor...

E-Ticaret Devi Alibaba, Kullanıcılarına BTC Dağıtacak

Çin e-ticaret devi Alibaba, kripto para şirketi Lolli ile ortaklık kurdu.

alibaba

Çin e-ticaret devi Alibaba, kripto para şirketi Lolli ile ortaklık kurdu. Artık kullanıcılar Alibaba üzerinden satın aldıkları ürünler için Bitcoin (BTC) ile ödüllendirilecekler. Alibaba müşterileri, şimdi çevrimiçi binlerce ürün arasından alışveriş yaparken 0.00000001 BTC değerinde en küçük Bitcoin para birimi olan Satoshi kazanabilirler.

Lolli‘ye göre, Alibaba müşterileri 2018 Singles Day zamanında 31 milyar doların üzerinde para harcadı. Lolli CEO’su ve kurucu ortağı Alex Adelman, yeni hareketin Lolli için bir dönüm noktası ortaklığı olduğuna işaret etti. Adelman, “Ortaklığımız, kullanıcıların çevrimiçi ortamda her gün milyonlarca üründe ücretsiz bitcoin kazanmalarına olanak tanıyor. Muhtemelen bu ortaklığın en önemli parçası, tüm dünyayı ticaret yoluyla bağlama misyonumuzu desteklemesi” ifadelerini kullandı.

Alibaba Ortaklığı Harika Bir Adım

Adelman, firmanın 2020’de küresel olarak genişleme planlarını vurguladı ve ortaklığın Çin ile ABD’yi Bitcoin ve ticaret yoluyla birbirine bağlamak için harika bir ilk adım olduğunu vurguladı. Konuyla ilgili olarak Twitter’da paylaşım yapan Binance CEO’su Changpeng Zhao da, ortaklığın çok önemli bir adım olduğunu söyledi.

Çin’in perakende devi Alibaba bugüne kadar Bitcoin’le dost değildi. 10 Ekim’de, Alibaba’nın dijital ödeme kolu Alipay, Bitcoin’e bağlı olduğu belirtilen tüm işlemleri yasaklayacağını doğrulayarak Bitcoin’e olan olumsuz tutumunu yinelemişti.

Fold ve Airbnb İş Birliği

Bununla birlikte, Fold’un da, ev paylaşımı devi Airbnb ile işbirliği yapacağı duyuruldu. Yeni özellik sayesinde, Fold kullanıcıları her konaklamada ve platformda elde edilen her deneyimde yüzde 3’lük miktarı Bitcoin olarak geri kazanabilir. Uygulamaya, belirli bir markaya bağlı olarak ABD, Avustralya, Kanada, İrlanda, Meksika ve Birleşik Krallık dahil olmak üzere seçilen ülkelerde kullanılabilmektedir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner