Yükleniyor...

Bitcoin Safiye’den Sonra Şimdi de “Bitcoin Kürşat”

Kendisini "ekonomist broker" olarak tanıtıp farklı meslek gruplarından 40 kişiyi 600 Bitcoin (BTC) karşılığı yaklaşık 30 milyon lira dolandırdığı iddia edilen Bitcoin Safiye'nin tutuklanmasının ardından bu kez Muğla'da benzer bir olay yaşandı.

Bitcoin Kürşat

Kendisini “ekonomist broker” olarak tanıtıp farklı meslek gruplarından 40 kişiyi 600 Bitcoin (BTC) karşılığı yaklaşık 30 milyon lira dolandırdığı iddia edilen Bitcoin Safiye‘nin tutuklanmasının ardından bu kez Muğla’da benzer bir olay yaşandı.

HaberTürk’ün haberine göre Marmaris’te bilgisayar yazılım uzmanı olan Kürşat Ö, iddiaya göre Bitcoin ile para kazanma vaadiyle aralarında savcılar, asker, emniyet mensupları, akademisyen, doktor ve işadamlarının olduğu onlarca kişiden milyonlarca lira para aldı.

Paraları ödemeyen Kürşat Ö., Adana’da hakkındaki bir şikayetten dolayı savcılığa ifade verdi. İfadesinde, mağdurla Bitcoin alışverişi yaptığını kabul eden Kürşat Ö, mağdur kişiye borcunu vermediğini ve bunun gibi bir çok kişiye borçlandığını söyledi. Serbest kalan Kürşat Ö., bu ifadenin ardından kayıplara karıştı. 2 yılın ardından milyon liralık vurgun yaptığı iddia edilen Kürşat Ö. hakkında Türkiye’nin bir çok ilinde şikayetler gelmeye başladı.

Kürşat Ö. hakkından soruşturmalardan biri de Marmaris’te başlatıldı. Marmariste’ki İ.A.’nın 369 bin 615 lira dolandırıldığını söylemesi üzerine Kürşat Ö. hakkında dolandırıcılık davası açıldı. Mahkeme, Marmaris’te ikamet ettiği tespit edilen Kürşat Ö.’ye gönderdiği tebligatı ulaştıramadı. Polisler de kendisine ulaşamayınca mahkeme Kürşat Ö. için gazeteye ilan vererek ilanen tebligatta bulundu.

Mağdurlardan biri olan A.O. da Erzurum’da Kürşat Ö. hakkında şikayette bulundu. 150 bin lira parasını kaptırdığını ifade eden A.O. Kürşat Ö.’nün çalışma sistemini de ifadesinde anlattı. İddiaya göre Kürşat Ö. haftalık çalışma, aylık çalışma ve borsa çalışma olmak üzere üç yöntem kullanıyor:

Aylık çalışma: Siz paranızı veriyorsunuz aylık belli oranda anlaşıyorsunuz her ay kar miktarı hesabınıza yatırılıyor.

Haftalık çalışma: Haftalık bitcoin alıyorsunuz, bitcoin düşerse zararı Kürşat Ö. karşılıyor, kar olursa karla birlikte ana parayı veya sadece karı alıp çıkıyorsunuz.

Borsa çalışma: Kürşat Ö.’nün belirlediği borsada hesap açıyorsunuz, uzaktan Kürşat Ö. al sat yapıyor.

Kürşat Ö. hakkında İstanbul, İzmir, Ankara, Muğla, Adana ve Erzurum gibi birçok ilde şikayetler bulunuyor. Topladığı paraların 30 milyon liralık vurgun yaptığı öne sürülen “Bitcoin Safiye” lakaplı Safiye Gökçe B.’den daha yüksek miktarda olduğu öne sürülüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner