Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Bitcoin Haberleri Çin'in Devlet Haber Ajansından Bitcoin'e Övgü!

Çin’in Devlet Haber Ajansından Bitcoin’e Övgü!

ABONE OL:google-news

Çin’in devlet haber ajansı Xinhua, bugünkü yayınında Bitcoin’den övgüyle bahsetti. Xinhau, Bitcoin’i ilk sayfasında yer verdiği “Bitcoin: Blockchain Teknolojisinin İlk Başarılı Uygulaması” başlığı ile okuyucularıyla buluşturdu.

Makalenin tamamının bilgi vermek amaçlı yazılmasına rağmen Çin’in devlet haber ajansının Bitcoin‘i “başarılı” olarak nitelendirmesi Pekin yönetiminin kripto paralara dönük yasal kısıtlamaları esnetebileceği tartışmalarını beraberinde getirdi.

Söz konusu gelişmeyi ilk olarak Sino Global Capital CEO’su Matthew Graham Twitter hesabından duyurdu.

Makalede Bitcoin ağının nasıl çalıştığı ile ilgili temel bilgiler aktarılırken, özel anahtarların işlem yapmak için nasıl kullanılabileceği, Bitcoin madenciliği ve Bitcoin’in geçici fiyat dalgalanmalarına ilişkin bilgiler yer alıyor. Övgü dolu başlığa rağmen makalede “şu an Bitcoin ödemelerinin en çok kullanıldığı yerler karaborsa ve dark web olduğunu” ifadesi yer alıyor.

Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile ülke olarak Blockchain teknolojisine yatırım yapacaklarını duyurmuştu. Jinping’in açıklamaları dünya genelinde büyük ses getirdi. Jinping ayrıca Çin Komünist Partisi Siyasi Büro toplantısında da Blockchain teknolojisinin benimsenmesi yönünde bir çağrıda bulundu.

Çin, yakın bir zamanda Bitcoin madenciliğini ortadan kaldırmayı düşündüğü sektörler listesinden çıkardı ve ayrıca Blockchain karşıtı söylemlere yasak getirdi.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar