Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin Yasağı Çözüm Olmadı! Arjantin'de Bitcoin Ticaretinde Rekor Kırıldı!

Bitcoin Yasağı Çözüm Olmadı! Arjantin’de Bitcoin Ticaretinde Rekor Kırıldı!

ABONE OL:google-news

Bitcoin alımını yasaklamak Bitcoin ticaretini engellemek için bir çözüm değil. Bunun somut örneği Arjantin’de görüldü. Geçtiğimiz hafta Güney Amerika pazarlarından Arjantin ve Venezuela’da Bitcoin ticaretinde rekor kırıldı.

Coin Dance’ın 10 Kasım’da paylaştığı verilerine göre, Cumartesi günü sona eren yedi günlük Bitcoin ticaretinde Venezuela ve Arjantin’de hiç olmadığı kadar yüksek seviyeler görüldü. Veriler, eşler arası platform olan LocalBitcoins’i kapsıyor. Her iki ülkede de artan kullanıcı tanımlama taleplerine rağmen sorunlu ekonomiye sahip iki ülkede de Bitcoin büyük ilgi görmeye devam ediyor.

Venezuela Bitcoin
Venezuela Bitcoin Ticareti

Arjantin Bitcoin
Arjantin Bitcoin Ticareti

Arjantin Merkez Bankası, ayın ilk gününde Bitcoin alımını yasaklamıştı. Merkez Bankası farkında olmadan aslında Bitcoin’in popülaritesini artırmış oldu. Venezuela’da geçtiğimiz hafta toplamda 142.9 milyar bolivarlık Bitcoin ticareti yapılırken, Arjantin’de 19.4 milyon pesoluk Bitcoin ticareti yapıldı. Bu ilgi ülkelerin para biriminin zayıflamaya devam etmesinden dolayı Bitcoin’in hacminde gözler görülür bir etki oluşturmadı. Venezuela’da 627 BTC’lik (5.5 milyon dolar) işlem yapılırken, Arjantin’de toplam 30 BTC’lik (263 bin dolar) işlem yapıldı.

Enflasyon hem Caracas hem de Buenos Aires’teki hükümetler için büyük bir sorun olmaya devam ediyor. Arjantin Merkez Bankası geçen hafta tüketicilerin kredi kartlarını kullanarak Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini satın almalarını resmen yasakladı.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar