Yükleniyor...

Çin Blockchain İçin 2 Milyar Dolar Harcayacak

Bir küresel pazar istihbarat firması olan International Data Corporation'ın (IDC) verdiği bir rapora göre, Çin, 2018'den 2023'e kadar "yıllık büyüme hızında" yüzde 65.

in

Bir küresel pazar istihbarat firması olan International Data Corporation‘ın (IDC) verdiği bir rapora göre, Çin, 2018’den 2023’e kadar “yıllık büyüme hızında” yüzde 65.7’lik bir artış görecek. Ek olarak, raporda, bu yılki harcamaların çoğunun bankacılık ve ödeme teknolojilerine yönelik olduğunu, ancak perakende gibi diğer sektörlerin çok da geride kalmadığı belirtildi. Buradaki fikir, diğer endüstrilerdeki bu ek harcamaların blockchain teknolojisine ilişkin yaygın bir inovasyon sağlayacağı yönündedir. IDC’ye göre, Çin’in blockchain teknolojisine 2023’e kadar ayıracağı bütçe 2 milyar dolara çıkacak.

Çin Blockchain’e Ağırlık Veriyor

Tabii ki, bu haber, Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping’in ülkesinin blockchain geliştirme konusunda zirvede olması gerektiğini söyledikten sonra şaşırtıcı olmamalı. Cumhurbaşkanının bu iddialarından beri ülke sigorta taleplerini kolaylaştırmak için blockchain teknolojisini kullandı, Hong Kong’un kripto-para birimi değişimi için yeni lisanslar getirmesini, Şanghay’ın önderlik ettiği bir tür Blokchain ittifakıyla dünyayı tanıttığını gördü. Dünyanın başka yerlerinde de, her şey yolunda ilerliyor, Tunus’un kendi merkez bankası dijital para birimini ihraç eden ilk ülke haline geldi.

İlginçtir ki, Birleşik Devletler gibi pek çok diğer ülke uygun düzenleyici politikalar uygulamak için mücadele ederken, blockchain merkezli bir hükümet sisteminin nasıl çalıştığını görmek için Çin’e bakıyor olabiliriz. Hepsi bu harcama, araştırma ve dağıtımın gelecekte nasıl sonuçlanacağına bağlı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner